Connect with us

Забава

Ја плyкнал, па ѝ врзал шамap – Инцидeнт меѓу Душко и Јелена

Published

on

Српската пејачка Јелена Карлеуша денеска го пријави сопругот Душко Тошиќ во полиција за семејно насилство. Поранешниот фудбалер доби 48 часа забрана да ѝ се приближува поради пријавата.

Според српски „Блиц“, полицијата дошла во нивниот дом каде било утврдено дека Душко Тошиќ прво ја плукнал сопругата, а потоа ја удрил со отворена рака по лицето, при што се здобила со повреда на десниот образ во форма на рез.

Инцидентот го потврдите роднините кои биле на семеен божиќен ручек во домот на сопружниците.

Душко Тошиќ, како и тетката на Јелена Карлеуша, дале изјави во полициската станица Савски Венац.

По дадените изјави и дадените проценки од полициската станица, на Душко Тошиќ му е забранет пристапот и комуникација со Јелена Карлеуша во траење од 48 часа, а мерката ќе биде доставена до обвинителството за да се процени дали има потреба од нејзинот продолжување.

Ова не е првпат Јелена да го пријави Душко во полиција. Имено, пејачката пред две години изјави дека Тошиќ психички ја малтретирал и дека и ја виткал раката, додека Душко сето тоа го негирал и рекол дека се расправале бидејќи имаат несогласувања во бракот. Пејачката подоцна се предомислила и не сакаше да го тужи.

Забава

Аки утрово се јавил кај пријател во Македонија, се договориле да го пречека на скопскиот аеродром

Published

on

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си.

Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил да го пречека на аеродромот во Македонија, пишува „Вечерњи.хр“.

Рахимовски неколку минути пред смртта му се јавил и на познатиот клавијатурист на некогашниот бенд Тајм, Тихомир Поп Асановиќ, со кој е во постојан контакт, но Асановиќ немал мобилен телефон со себе и дури подоцна видел пропуштен повик од пријателот. Тажната вест го шокираше бидејќи, како што рече, имале бројни заеднички планови.

Рахимовски почина денеска на 67-годишна возраст во Словенија. Тажната вест ја потврдија членовите на групата на официјалната страница на Фејсбук.

Неговиот менаџер изјави дека пејачот веднаш бил однесен во болница, но по неколку часа, починал, откако нагло му се влошило здравјето. Во 2018 година Аки претрпе мозочен удар, но откако поминаа неколку месеци, тој отворено зборуваше дека закрепнал од болеста и ги променил животните навики.

Рахимовски беше фронмен на групата Парни Ваљак и дел од 18 студиски албуми на .бендот Засекогаш ќе остане запаметен по песните „Јесен у мени“, „Све још мирише на њу“, „Доџи“, „Моја је пјесма лагана“, „Ухвати Ритам“… Песната „Јесен у мене“  ја запеа во дует со покојната музичка ѕвезда, Тоше Проески.

Continue Reading

Забава

Илјадници во центарот на Прилеп ги пееја неговите хитови: Пиво Фест 2016, вечерта кога Аки Ракимовски и “Парни Ваљак” го наполнија Прилеп (Фото/Видео)

Published

on

Денеска на 67-годишна возраст почина Аки Ракимовски, фронтменот на култната музичка група “Парни Ваљак”.

Ракимовски беше обожаван од публиката ширум просторите на поранешна Југославија, а илјадниците фанови секогаш се восхитуваа на неговата неверојатна енергија на сцената.

Така беше и на 14-тото издание на фестивалот на скарата и пивото во Прилеп, “Пиво Фест 2016”, кога Аки и “Парни Ваљак” приредија концерт за паметење.

Илјадната публика во еден глас ги пееше најголемите хитови, а неповторливиот Аки скокаше на сцената со последен атом енергија.

Маркукуле

Continue Reading

Забава

Самка ќе ви каже што е ризик 🤣(Фото)

Published

on

Самка Ибраимовски со премудра мисла, фото:

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк