Connect with us

Забава

Слика од Роналдо што го стопи светот (Фото)

Published

on

Кристијано Роналдо објави слика како ја држи во прегратка својата ќерка. Сликата ја сподели на Инстаграм две недели откако таа се роди, а нејзиниот брат близнак почина при раѓањето. „Засекогаш љубов“, напиша португалскиот фудбалер на црно белата фотографија и доби преку 16 милиони лајкови.

Роналдо и неговата партнерка Георгина за сега не го откриваат името на девојчето. Таа се роди на 18 април. Во емотивна објава Кристијано тогаш напиша дека неговиот син не преживеал и покрај напорите на лекарите, а дека болката е најголемата што еден родител може да ја почувствува.

„Само раѓањето на нашето девојче ни дава сила да го живееме овој момент со малку надеж и среќа. Сите сме уништени од оваа загуба. Нашето машко бебе е нашиот ангел. Секогаш ќе го сакаме“, напиша тогаш Роналдо.

Откако Георгина се врати од болница, Роналдо сподели прва семејна слика со сите деца.

„Доме сладок доме. Џио и нашето девојче конечно се заедно со нас. Сакаме да им се заблагодариме на сите за сите убави зборови и гестови. Вашата поддршка ни е многу важна и сите ја почувствувавме љубовта и почитта што ја имате кон нашето семејство. Сега е време да бидеме благодарни за животот што штотуку го дочекавме на овој свет“.

Брзо потоа, тој се врати на фудбалот, а првиот гол што го постигна му го посвети на починатиот син.

Забава

„Со љубов за Тоше“: Концерт во чест на нашиот непрежален пејач

Published

on

По повод 15 години од последниот, незаборавен концерт на Тоше Проески, Министерството за култура и Спомен куќата на Тоше го продолжуваат неговиот аманет и ветуваат незаборавен концерт на 5-ти октомври токму во неговото родно Крушево.

Имено, на 5 октомври Крушево првпат ќе биде домаќин на сите музички пријатели на Тоше, кои ќе исполнат дел од неговите вонвременски хитови. Ѕвезденото небо за Тоше ќе се случува на платото пред неговата Спомен куќа на Гумење во Крушево, со почеток во 19 часот. дел од Концертот и Ѕвезденото небо за Тоше ќе бидат: Каролина Гочева, Бени Шаќири, Јелена Томашевиќ, Бојан Маровиќ, Дани Димитровска, Ѓоко Таневски, Мартинијан Кириловски, Кристина Арнаудова, Јоце Панов, Влатко Груевски, Омар Џафероски и Билјана Јосифов.

Тие ќе настапат во придружба на Камерниот оркестар на Битола, под водството на Владимир Димовски и на Бендот на Тоше.

Од крушево ги повикуваат сите фанови од Балканот, со своето присуство и со своите мобилни телефони да го збогатат Ѕвезденото небо за Тоше и да споделат љубов и сеќавања на концертот кој е наречен „Со љубов за Тоше“. Неговата љубов за сите нас сѐ уште трае и постои во секој негов стих и нота.

(МИА)

Continue Reading

Забава

,,Еден нормален не остана во државава”(Видео)

Published

on

Видео на денот:

Еден нормален не остана во државава
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Видео:

https://fb.watch/fQgL4Xys2g/

Continue Reading

Забава

На Џамбазов му пристигнаа резултатите – боледува од Илинопатија

Published

on

Маестро Игор Џамбазов, на социјалните мрежи си ја отвори душата и ја призна болката. Пристигнаа резултатите, вели Џампазов, боледувам од Илинопатија.

„Ги известувам сите пријатели и следбеници дека конечно ги добив резултатите од лабораториските испитувања. Веќе два месеца боледувам од Илинопатија, во превод: Патење по Илина. Лекот за оваа болест се уште не е измислен. Чаре?“, пишува Џамбазов на социјалните мрежи.

Веќе два месеци ја нема видено својата љубена Илина, па јавно кажа колку му недостасува. 

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк