Connect with us

Забава

Хрват облече МАКЕДОНСКИ ДРЕС само да ги нервира ИТАЛИЈАНЦИТЕ (Видео)

Published

on

ознатиот хрватски инфлуенсер Перица на свое снимање во италијанскиот град Торино облече дрес од македонската репрезентација за да ги провоцира случајните минувачи. Некои од нив негодуваа, некои го признаа поразот од Македонија, а една девојка направи повеќе склекови од јутјуберот, пишува 24сата.

Тој видеото го постираше на својот канал JoomBoos, или џумбуш.

– Господине, извинете, имам едно прашање. Дали мислите дека Италија треба и заслужи да биде на Мундијалот? – запраша Перица еден Италијанец во костум.

Господинот како од топ одговори дека „не заслужиле затоа што играле лошо“. Друг случаен минувач му кажа на Перица дека „заслужено изгубиле“. Со следниот соговорник Перица наиде на јазична бариера бидејќи господинот не знаеше англиски, но се обиде да комуницира со Перица на италијански.

Целиот текст ТУКА

Видео:

Забава

Во Скопје ќе се снима филм за животот на Аца Лукас

Published

on

Српскиот пејач Аца Лукас ќе сними филм и серија за неговиот живот, а ќе бидат работени по автобиографската книга „Ова сум јас“. Филмот ќе се снима низ градовите на поранешна Југославија, меѓу кои и Скопје.

Серијата и филмот ќе бидат наречени „Кафеана на Балканот“, според една од најпопуларните песни на Лукас, тој ќе го снима заедно со продуцентот Саша Мирковиќ и Хајп продукција. Младен Совиљ, еден од најталентираните актери на помладата генерација, ќе го глуми Лукас, а режисер ќе биде Сузана Пурковиќ.

Подготовките за снимањето се веќе во тек.

„’Кафеана на Балканот’ ќе се снима во Белград, Сараево, Мостар, Будва, Скопје, Сплит и Бања Лука. Буквално во сите центри на поранешна Југославија, бидејќи кариерата и животот на Аца се поврзани со сите овие градови. Горд сум што овој филм ќе биде Југославија во едно и што актерите ќе бидат од сите овие земји. Во моментов екипата ги означува сите локации каде што ќе снимаме. Публиката може да очекува добар филм и серија“, вели продуцентот Саша Мирковиќ.

Continue Reading

Забава

Од препораките на Владата за штедење издвојуваме: Туширајте се на дожд, евентуално во вир :)

Published

on

Компилација реакции од граѓаните на Твитер мрежата по повод објавените мерки за штедење од страна на Владата на владината седница вчера.

Изберете омилени мерки за штедење 🙂

Continue Reading

Забава

„Цар Самуил је пуно шетао, и Кирил и Методиј су радили исто такве ствари…“

Published

on

Вадење од архива…

Вчера се думав денот на Св. Кирил и Методиј да ви го честитам со ова видео, ама реков ај да не ви расипувам празник, вели Роберт Милески кој сподели дел од бројните „легендарни“ интервјуа на кои Зоран Заев се труди да „прича српски“.

Овојпат тогашниот  македонски премиер зборува како, исто како и цар Самоил, и просветителите Кирил и Методиј ги делиме со Бугарија.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк