Connect with us

Забава

Теа Таировиќ би ја запалила оваа снимка (ВИДЕО)

Published

on

Теа Таировиќ моментално важи за една од најангажираните пејачки на естрадната сцена, а веќе подолго време ја следи и „титулата“ кралица на бакшишот, бидејќи нема прослава каде што не била раскошно наградено со подебела сума пари.

Оваа сезона, како што и самата призна, секоја вечер настапувала низ регионот, а каде и да пеела правело вистинско шоу.

Сепак, малкумина се сеќаваат на моментот кога Теа првпат стапна на сцената, но многумина знаат дека кариерата ја започна во „Ѕвездите на Гранд“. Жирито тогаш беше во сосема поинаков состав од денешниот, а меѓу членовите беше и Јелена Карлеуша која како да и „ја предвидела иднината“. Иако на почетокот немаше пофални зборови за гласовните способности на младата пејачка, Карлеуша не ја изостави  можноста да каже дека Теа може да стане голема ѕвезда.

Изведбата ти беше млака, интонацијата многу лоша, се’ на се’ многу лошо. Од друга страна, многу си привлечна и , што е многу важно си родена за на сцена… Не се плашиш од сцената, имаш многу убава насмевка и изглед. Мислам дека ако поминеш, за да бидеш ѕвезда треба подобро да пееш“ – и рече тогаш Карлеушаа.

Сепак, Теа низ неколку круга успеа да ги добие пофалбите на Јелена – поради гласот на кој напорно работеше, но особено поради сценскиот настап по кој е препознатлива и денес. Друга ситуација беше многу интересна, а сигурни сме дека Теа би сакала ова видео да го запали да може.

Видео:

https://www.instagram.com/reel/CiN13fAM3vI/?igshid=YzA2ZDJiZGQ=

Забава

„Со љубов за Тоше“: Концерт во чест на нашиот непрежален пејач

Published

on

По повод 15 години од последниот, незаборавен концерт на Тоше Проески, Министерството за култура и Спомен куќата на Тоше го продолжуваат неговиот аманет и ветуваат незаборавен концерт на 5-ти октомври токму во неговото родно Крушево.

Имено, на 5 октомври Крушево првпат ќе биде домаќин на сите музички пријатели на Тоше, кои ќе исполнат дел од неговите вонвременски хитови. Ѕвезденото небо за Тоше ќе се случува на платото пред неговата Спомен куќа на Гумење во Крушево, со почеток во 19 часот. дел од Концертот и Ѕвезденото небо за Тоше ќе бидат: Каролина Гочева, Бени Шаќири, Јелена Томашевиќ, Бојан Маровиќ, Дани Димитровска, Ѓоко Таневски, Мартинијан Кириловски, Кристина Арнаудова, Јоце Панов, Влатко Груевски, Омар Џафероски и Билјана Јосифов.

Тие ќе настапат во придружба на Камерниот оркестар на Битола, под водството на Владимир Димовски и на Бендот на Тоше.

Од крушево ги повикуваат сите фанови од Балканот, со своето присуство и со своите мобилни телефони да го збогатат Ѕвезденото небо за Тоше и да споделат љубов и сеќавања на концертот кој е наречен „Со љубов за Тоше“. Неговата љубов за сите нас сѐ уште трае и постои во секој негов стих и нота.

(МИА)

Continue Reading

Забава

,,Еден нормален не остана во државава”(Видео)

Published

on

Видео на денот:

Еден нормален не остана во државава
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Видео:

https://fb.watch/fQgL4Xys2g/

Continue Reading

Забава

На Џамбазов му пристигнаа резултатите – боледува од Илинопатија

Published

on

Маестро Игор Џамбазов, на социјалните мрежи си ја отвори душата и ја призна болката. Пристигнаа резултатите, вели Џампазов, боледувам од Илинопатија.

„Ги известувам сите пријатели и следбеници дека конечно ги добив резултатите од лабораториските испитувања. Веќе два месеца боледувам од Илинопатија, во превод: Патење по Илина. Лекот за оваа болест се уште не е измислен. Чаре?“, пишува Џамбазов на социјалните мрежи.

Веќе два месеци ја нема видено својата љубена Илина, па јавно кажа колку му недостасува. 

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк