Connect with us

Спорт

Ристовски до Бугарите: Добредојдовте во Македонија, сега е наш ред европски да ве пречекаме (Фото)

Published

on

Капитенот на фудблската репрезентација на Македонија, Стефан Ристовски, поради повреда испадна од списокот на Благоја Милевски за последните два натпревари од Лигата на нации.

Искусниот десен бек не играше во Грузија, а нема да настапи ниту на вечерашното затворање на групната фаза против селекцијата на Бугарија. Во пресрет на дуелот на „Тодор Проески“ Ристовски на социјалните мрежи испрати порака до своите колеги од источниот сосед.

„Добредојдовте во Македонија…Сега е наш ред ЕВРОПСКИ ДА ВЕ ПРЕЧЕКАМЕ“, напиша Ристовски.

Спорт

НЕВЕРОЈАТНИОТ СКОК НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО го фасцинираше светот! (Фото)

Published

on

Португалскиот ас Кристијано Роналдо е предводник на нападот на својата селекција против Гана, а натпреварот го одбележа интересен момент.

Во еден од воведните напади на натпреварот, Роналдо се обиде да постигне погодок со глава. Она што импресионира беше неверојатниот скок на ветеранот кој и на 37 години покажа дека е во врвна форма.

Сите останаа одушевени од скокот на Кристијано, а Ганците споредено со него изгледаа како да се мали деца…

Continue Reading

Спорт

Научник од Оксфорд пресмета кој ќе биде СВЕТСКИ ШАМПИОН, никој не предвидел ваков епилог до сега!

Published

on

Репрезентацијата на Бразил ќе го освои престојното Светско првенство во Катар.

Ова го покажа математичкиот модел на научникот од Оксфорд, Џошуа Бул во специјално испитување пред почетокот на Мундијалот.

Британскиот математичар направи уште интересни прогнози како:

-Белгија за прв пат во историјата ќе стигне до финалето на Светското првенство.

-Германија повторно ќе има разочарувачко издание и ќе биде елиминирана од Белгија во осминафиналето.

-Англија ќе загуби во четвртфиналето од Франција

-Бразил во полуфиналето во израмнет меч ќе ја елиминира Аргентина.

За да стигне до овај резултат, математичкиот модел користеше податоци за сите репрезентации и ги симулираше натпреварите 1 милион пати, па ги зеде во предвид најчесто среќаваните резултати.

Continue Reading

Свет

Роналдо се напна: Ќе зборувам јас кога сакам, сите знаат кој сум, јас сум отпорен на куршуми…

Published

on

На денешната пресконференција на Португалија, Роналдо изненадно се појави заедно со селекторот Сантош и веднаш доби прашање за претходното интервју во кое зборуваше за соиграчите и тренерот на Манчестер Јунајтед.

„Од ваша страна е лесно да се пишуваат вистини или лаги. Не се грижам за тоа што мислат другите. Ќе зборувам јас кога сакам. Сите знаат кој сум. Јас сум отпорен на куршуми. Атмосферата во репрезентацијата е одлична. Со другите играчи разговарајте за Светското првенство, а не за Кристиано Роналдо“, изјави Роналдо.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк