Connect with us

Рекла Казала

За жал главна вест денеска е дека Тамара и Мачка се разделуваат!

Published

on

По шпекулациите во естрадните кругови дека Тамара Тодевска се разведува од сопругот Александар Димитровски – Мачка, се појави и потврден одговор од пејачката за нивниот брачен статус, а денеска за жал тоа е главна вест во Македонија.

Тамара и Мачка се одлучиле да се разделат, но да останат во добри и коректни односи, пред сѐ штитејќи го интересот на нивните две деца. Тамара сметала дека е добро децата да одржуваат добра комуникација со својот татко и дека тој е дел од нивните животи.

Тодевска ја потврди информацијата.

Да, точно е дека се разделуваме, но апсолутно дека ќе одржуваме редовна комуникација. Ние имаме две деца, и многу е здраво и нормално децата да можат да растат и да поминуваат време и со својот татко. Ова не е ниту прв ниту последен случај. Тоа што за мене искрено е многу важно, тоа се децата, нивните права и интереси да останат заштитени. Јас ја разбирам работата на медиумите и потребата од ексклузивни информации, но во овие моменти најмногу мислам на децата, кои сакам да останат на страна од оваа приказна, особено од медиумски преписки и слично. И Хана и Дарен посетуваат училиште, градинка, веќе не се мали, разбираат и одговорноста на мене и Мачка е голема, пред сѐ да ги заштитиме нив, вели Тодевска.

На прашањето како се носи периодов со обврските, дали ќе паузира со настапите и слично, таа  изјави:

-Секако дека продолжувам со работа. Учествував на Макфест, периодов ја промовирам мојата нова песна „Замижи“, а работам и на други песни и проекти. Животот продолжува, работата исто така, а мојов не е ниту прв ниту последен случај. Само ќе ги замолам веб-порталите, медиумските работници, кога ќе „трчаат“ по кликови и бомбастични наслови, да имаат чувство на одговорност особено пред децата… Јас сум издржала и позитивен и негативен притисок, ќе го издржам и ова, но децата мора да бидат заштитени, посочува Тамара.

За потсетување, Тамара и Мачка склучија брак во 2015 година и имаат две деца, 6 годишната Хана и 3 годишниот Дарен, да им се живи и здрави тоа е најважно 🙂

Денеска социјалните мрежи изобилуваа со недолични коментари за разделбата како „Требаше да уште кога ја утна химната да те остави…“ итн. што само покажува колку сме мизерни како општество и колку само немилосрдно и без осет се осмелуваме да коментираме за туѓите животи, да навредуваме и осудуваме, мизерно граѓани, мизерно…

фото:Инстаграм принтскрин

Рекла Казала

Билјана Дебарлиева – Сака црвено вино, може и да запеe, но на маса во кафеана не се качува (ВИДЕО)

Published

on

Билјана Дебарлиева речиси 30 години е препознатливо лице од телевизијата. Иако како девојка била срамежлива и не мислела дека ќе биде некогаш пред камера, денес не може да замисли да не ја работи оваа професија.

„Ми беше незгодно и во продавница да влезам и да прашам нешто, а не, пак, да сум пред камери. Едно лето се бараа најавувачки на програмата во МРТ. Бевме на журка, па другарка ми ме убеди, а и Јован, тогаш сè уште ми беше момче, ми рекоа: ‘Ајде де, пробај, ништо не губиш’. Потоа ми рекоа дека ме сакала камерата и така почна целата приказна“, се сеќава Дебарлиева.

Препознатлива по својата смиреност и нежен сензибилитет, на прашањето има ли шанси да се качи на маса кога е во кафеана, низ насмевка вели: „Не, не. На маса нема да се качам, може тоа ептен нешто блиски луѓе да сме, ама и тогаш тешко. Иако јас сакам многу да пеам, сакам да пијам само црвено вино, сакам убава музика, дружби, кога сме собрани друштво. Ако ме прашуваш дали ќе се опијанам, си ја знам границата“, се шегува Дебарлиева.

Continue Reading

Рекла Казала

Милена прв ден по породилното на работа: Прво се успа, па кафето и искипа, ама затоа на комшиите очите им се ширум ококорени пред зори (ФОТО)

Published

on

Висока, згодна, атрактивна, сeксапилна…  се атрибутите што ја красат водителката Милена Антовска Станковска. Покрај тоа, таа е предадена сопруга и посветена мајка, па кога се’ ќе се сумира, Милена е жена за сите времиња. Особeно за рано наутро…

Водителката откако по втор пат се реализираше како мајка и го користеше породилното отсуство проследено со оправдана пауза пред камерите, дојде денот кога требаше да се врати на работа.

Се’ што е прв пат е тешко, иако на Милена ова не и беше прв пат, ама сепак… Долгото отсуство создава поинакви навики, па да се вратиш во „работен колосек“  не е баш и лесно. Тоа го искуси ТВ убавицата штом мораша тоа  “прво утро по деветмесечното отсуство“  да ги отвори очите навреме, за да стане и да се спреми за на работа. Арно, ама…

Она што и се случило, самата го прераскажа споделувајќи загрижена фотографија од автомобилот додека возела кон матичната телевизија.

„Прв ден на работа после породилно… Прво се успав прв пат во живот, па после ми искипа кафето… Лош или добар знак?“ – замислено се запрашала водителката.

Тоа што се успала, белким ќе и го простат, ако навистина и е прв пат… Еднаш, како ниеднаш… Исклучок секогаш постои. Ако се повторува, е тоа е веќе проблем, оти „исклучокот“ станува „стил на живот“. А и ТВ гледачите не можат да чекаат,  иако секогаш има некој кој ќе ја „покрие“ колешката!

А што се однесува до кафето…? Искипано или претечено, кога водителката го пие дома наутро, оддамна  е се’ речено.

Особено ако Милена рано наутро се’ уште кафе ритуалот го обавува пред широки прозорци без завеса, во црна, проѕирна секси ноќница или наметка, на комшиите очите им се ширум ококорени уште пред да се  раздени!

Па уште во истата наметка ако излезе на балкон да го залее саксикото цвеќе, од соседите од каршија, да пие кафе нема кој нејќе!

Или што би рекле: „Излези комши со филџанот право на тераса и поздрави ја сосетката, која брза на работа, навреме да стаса“!   Епа, наздравје кафенце и убав (прв) работен ден!

Vistina.com.mk

Continue Reading

Рекла Казала

(Фото) Човекот со најголем пенис во светот се сликаше по гаќи

Published

on

Човекот со најголемиот пенис во светот, Џон Фалкон се сликаше по гаќи, а фотографиите ги објави на социјалните мрежи. Фалкон е познат како човекот кој го држи рекордот со најголем пенис, со должина од 34,9 сантиметри во ерекција.

Фалкон ретко објавува фотографии на социјалните мрежи од својот полов орган. Но, овојпат објави една во новите гаќи. Фановите му напишаа дека е подготвен за на плажа.

„Се надевам дека времето ќе се погоди и нема да се возбудам многу на плажа или базен“, рече Фалкон кој од фановите доби само убави коментари. Некои и го викнаа да им дојде на гости.

Иако голем број од мажите му завидуваат, сепак Фалкон вели дека има големи проблеми со сексот. Прво жените не можат да се носат со големината на неговиот пенис и затоа не сакаат да спијат со него. Имало случаи и кога прекинувале среде акција, зашто им било болно.

„Најголемиот предизвик и проблем кој ми се појавува во последно време, е што повеќето од жените се откажуваат предвреме. Веројатно заради тоа што изминатиот период особено ми се има здебелено и зголемено“, вели Фалкон.

„Ги користам сите можни лубриканти, но бадијала. Обично ми велат дека очекувале да ми биде толку голем, но, не до толку“, вели Фалкон, кој обајсни дека за време на сексот мора да биде многу внимателен за да не се повреди.

„Секогаш внимавам да не се повредам. Се сеќавам дека еднаш за време на сексот, како возбудата растеше, почна да расте во погрешна насока и за малку можеше да се скрши. Никогаш не дозволувам девојката да седи на мене, затоа што така сигурно ќе се повредам“, призна Фалкон

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк