Connect with us

Забава

Сара Мејс тазе породена се сликаше разголена, па го возбуди Инстаграм, ама најмногу нејзиниот сопруг! (ФОТО)

Published

on

Македонската харфистка и пејачка Сара Мејс како што е веќе познато неодамна се породи и стана мајка по втор пат. Обично некое време по породувањето жените не сакаат многу да го покажуваат своето тело ниту на најблиските, а камо ли јавно. Речиси сите, но не и таа… Сара!

Неодамна таа храбро и самоуверно се соблече да позира во долна облека по повод снимање реклама за еден познат бренд за долна облека.

Сега Сара реши да искористи неколку од фотографиите за реприза со поента… И тоа животна!

Имено, пејачката во бордо долна облека само по градник и гаќички и свилен пењоар реши да го збогати својот фото-репертоар, па да сподели малку  возбуда во јавноста, при тоа  споделувајќи ја и својата животна визија за постпородилната голотија.

„Не е важно да сме совршени, не е важно да сме под исти калап сите најслаби, највитки, најманекенки. Важно е да си го сакаме телото, кожата, себеси и животот.
Животот е прекрасен кога се чувствуваш убаво и удобно во своја кожа и кога го живееш на максимум (насмеана)
Ме прашуваа како ќе сликаш, само што се породи?! …Дечки, важно е ТИ како се чувствуваш. И каква енергија ТИ произведуваш. Останатото се прилагодува на првите две“ – споделила Сара покрај  „скокотливата“ минии фотосесија која предизвика чудесија кај нејзините обожаватели и Инстаграм следбеници, ама и кај некој друг. Очекувано или не, највозбуден нејзниот сопруг.

Имено, откако позите на неговата убавица во долна облека „го заскокоткаа“,  познатиот водител и маркетинг менаџер Димитар Андоновски не одолеа љубопитно јавно да праша:

„Има и со голи слики? Добро де, да знам“?

На тоа сексапилната сопруга на водителот веднаш му возврати:

„Опааа, ќе гори инстаграмов, а? – посакувајќи си еротска желба: „Го сакам Димитар гол во поштенско сандаче“!

„Уживај дека ќе биде у сандаче“ – јавно се израдува водителот со брза рекција веднаш подготвен за „акција“. Арно ама…

Наместо „акција“  Димитар доби домашна задача од друг тип.

„Домашната работа“  од „поштенското сандаче“ очигледно мораше да би де одложена или барем некое време да почека… Додека не заспијат децата!

Вистина.мк

Забава

Стојанова го потресе Инстаграм со фотките од роденден – Црвен латекс на никого не му стоел подобро (Фото)

Published

on

Цела недела роденден – напиша Ана Стојанова македонската инфуенсерка и онлајн фитнес тренер.

Имено таа го прослави 29-тиот роденден облечена во црвен латекст и доби црвена торта на која пишува: „Добар задник братче“ 🙂 на прослава во хотелот Лимак во Скопје.

Ана нека ти се множат годините и успесите :)))

Continue Reading

Забава

Како ослабела -74 килограми ! Видео што го видоа 1,3 милиони корисници

Published

on

Една жена откри како ослабела, но на многумина тоа не им се допадна.

Оваа жена на Тикток ја следат речиси 65.000 луѓе, а нејзините видеа се прегледани преку два милиони пати. Таа на сите им е интересна поради фактот што ослабела неверојатни 73 килограми, речиси се преполовила. Видеото што го објави е насловено како: „Како би изгледала кога би ослабела 74 килограми“. Жената која се обидува да маршира на простирката во својот дом тежи над 130 килограми. Нејзината трансформацијата е фасцинантна, а на крајот гледаме сосема поинакво лице, таа е ситна, со пократка коса и позира во црна проѕирна блуза под која носи спортски градник во комбинација со тесни црни панталони.

Видеото е прегледано 1,3 милиони пати, а има близу 130.000 „лајкови“ и стотици коментари.

Оваа девојка честопати објавува снимки на кои отворено нагласува дека воопшто не е лесно да се ослабе толку многу, укажувајќи дека мака мачела со килограмите кои не исчезнале во еден ден. Повеќето нејзини објави им служат како мотивација на милионите луѓе кои сакаат своето тело да го доведат во посакуваната форма.

Со оглед на многубројните снимки во кои таа едвај се движи во болничка ноќница, очигледно е дека кај неа е изведен гастричен бајпас, или операција за намалување на желудникот при што на поединецот кој се определил за ваква процедура му е оневозможено да јаде повеќе отколку што може. Во секој друг случај, речиси е невозможно да се симнат 74 килограми, но постојат услови под кои се изведува ваквата операција, а исто така е важно да се одржува новата состојба и драстично да се намали исхраната, во што оваа дама успеала.

Continue Reading

Забава

Жена која ПОЧИТУВА И СЕ САКА СЕБЕ СИ, НИКОГАШ нема да ги направи овие работи

Published

on

Mихаил Лабковски е многу познат и популарен руски психолог, кој има над 40 години искуство, а е специјализиран за машко-женски односи.

Овој психолог често комуницира со својата публика и одговара на нивните прашања и дилеми, па неодамна на Инстаграм одговори на прашање за „совршените“ жени. Според Лабковски, тоа се оние жени кои пред се се почитуваат себеси, а неговиот текст го препишуваме во целост, пишува Женаблиц.рс.

Ме прашаа каква треба да биде идеална жена? Многупати сум го кажал ова – никој никому ништо не должи! Затоа, ќе го преформулирам ова прашање пред да одговорам. Затоа треба да гласи: „Што никогаш не би направила жена која се почитува?“. Ова е мојот одговор!

Жена со висока самодоверба, која се сака и се цени себеси, никогаш нема да го направи следново:

Префрлање на одговорноста за сопствената благосостојба на другите – на родителите, партнерите, пријателите или родените деца… Таа се потпира само на себе, на своите сили и ресурси.

Да се ​​биде финансиски зависен од некого. Жената која се почитува себеси е способна да се обезбеди за себе. И мажите секогаш ќе ја почитуваат поради тоа; со што им дава до знаење дека е независна и независна. Затоа таа никогаш не се среќава со нарцисоидни или себични мажи; таквите типови ги заобиколуваат финансиски стабилните жени.

Обвинете ги другите за вашите проблеми. Жената со висока самодоверба не седи и чека некој да дојде и да ја спаси, таа сама се труди да си ги реши проблемите. Се разбира, таа може и може да побара помош, но само ако навистина и треба. Исто така, таквите жени со задоволство им помагаат на другите кога е потребно.

Барајте одобрение од другите. Таа го прави само она што го сака: работи се додека работата и одговара, ја носи облеката што ѝ се допаѓа, се гледа со луѓе со кои се чувствува добро.

Споредување со другите – со пријатели, колешки, актерки, модели од социјалните мрежи… Единствената личност со која се споредувате сте вие ​​самите во минатото. Жената со висока самодоверба е свесна дека секогаш ќе има некој побогат, поуспешен, со погуста коса и подолги нозе и затоа едноставно не гледа никаква смисла во споредба.

Обид за брак по секоја цена. За самосвесните жени не е важно да имаат прстен на раката, туку да имаат почит и љубов во нивната врска. За неа печатот на хартијата не е цел сам по себе, ниту пак раѓањето деца. Подготвена е да чека партнер кој е достоен за неа, а ако не го сретне, способна е сама да живее среќно.

Текст на Народен лек.мк

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк