Connect with us

Забава

ФОТО: Неверојатен улов, фатил златна рипка тешка 30 килограми која растела 20 години во езеро

Published

on

Рибарот Енди Хакет успеал да улови златна рипка тешка дури 30 килограми. Овие риби обично живеат во домашни аквариуми кои не заземаат многу простор.

Сепак, Хакет успеал да фати многу поголема верзија, една од најголемите во светот, тешка повеќе од 30 килограми, пишува Гардијан.

Неверојатната риба позната по својата впечатлива портокалова боја, била ставена во езеро во Франција пред 20 години, и од тогаш било тешко да се фати.

На рибарот Хакет му биле потребни 25 минути за да ја извади рибата од водата.

Ова е хибриден вид вкрстен со јапонски кои шаран и се верува дека е вториот по големина уловен некогаш. Златната рипка или карас припаѓаат на семејството на крапови, но обично не ја достигнуваат оваа големина.

-Отсекогаш знаев дека Морков е таму, но никогаш не мислев дека ќе го фатам. Знаев дека е голема кога таа ја гризна мамката и почна да ја влече горе-долу, лево и десно. Потоа исплива на површина и видов дека е нешто портокалово. Феноменално е што ја фатив, но тоа е и чиста среќа, изјави Хакет.

Тој позираше со огромната риба пред да ја врати во водата.

Забава

Драма во програма во живо – „Што се случува, добро си?“(Видео)

Published

on

Невообичаена и прилично непријатна ситуација се случи во програмата во живо при гостувањето на Серхио Агуеро во познатото шоу на Ибаи Љанос.

Славниот Аргентинец пред две години ја заврши кариерата поради проблеми со срцето, а проблемите продолжија и во годините по неговото пензионирање.

Во еден момент од емисијата застана, се фати за гради, а водителот исплашено реагираше.

-Што се случува, човеку? Добро си?, праша Љанос.

Агуеро му одговори: „Мислам дека имав мала аритмија“.

Водителот се понуди да го однесе Агуеро на лекар, но Аргентинецот одби.

-Не, не. Имам чип што ќе го открие проблемот и ќе испрати сигнал, рече Агуеро.

Continue Reading

Забава

Новинарот Петровски ја запроси својата девојка во аптека (Видео)

Published

on

Новинарот Матеја Петровски од ТВ Алфа ја запроси својата девојка.

Тоа го направи на спектакуларен начин – ја побара за жена својата девојка во аптека со повеќе камери.

Секако има причина за овој уникатен начин на запросување. Како што ни откри Матеја, тие баш во аптека се запознале, таму за првпат се виделе, па затоа решил ова прекрасно изненадување да го направи на истото место.

Погледнете како изгледаше ова изненадување кое Матеја и го подготви на својата сакана.

Continue Reading

Забава

За Антониа природниот изглед е приоритет (Фото)

Published

on

Младата пејачка Антониа Гиговска неодамна на нејзиниот Инстаграм профил заедно со нејзиниот тазе избраник Роберт Спасенцоски по бурата при започнувањето на наивната врска,  ги израдуваа најблиските откако ја објавија среќната вест дека чекаат бебе односно ќе станат родители.

Идната мама  оттогаш реши да споделува совети и искувства од нејзината блажена состојба, а со тоа да им помогне на новите мајки.

Таа од ден на ден ги радува нејзините следбеници со слики на кои се гледа трудничкото стомаче, а денес реши  да ги праша актуелните трудници, меѓу кои и познатите,  во која недела од бременоста се, иако таа самата не им откри.

Loading…

Затоа пак, Антониа овој пат на следбениците им откри и покажа дека се придржува до здравите навики и внимава на се’ што користи дополнително, а може да и наштети за време на бременоста.

Па така, во опуштено издание, во автомобилот облечена во црна дуксерка идната мама покажа дека се грижи се’ на неа да биде природно.

„Природна кожа 100 проценти, јас лубеница. Трудници како сме и до кај сме? Пишете во коментар која недела сте?“ – порача бремената пејачка.

Прва и пиша познатата ријалити старлетата со македонско потекло и сега ТВ водителка на српската РЕД ТВ,  Тара Симов, која  обзнани дека е 26 недела и до која стави емотикон од  вредни пчелки како позитивен симбол, а понатаму се редеа одговорите од останатите нејзини верни обожавателки кои овој период поминуваат низ истото.

Но, за да биде се’ 100 проценти природно за здравјето и безбедноста на трудницата, Гиговска заборави да го отстрани и црвениот лак за нокти кој исто така не е прпорачлив за трудиците, бидејќи преку бојата на ноктите се забележуваат  разни промени на телото на мајката па, дури и по породувањето. Затоа најдобро ќе биде пејачката да им каже „чао“ на бојадисаните нокти.

А на лекарите кои се грижат за нејзиното здравје ќе им ја олесни работата бидејќи сепак, тоа е првиот знак дека со состојбата на трудницата се е во ред.

Па, со лесно!

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Антониа Гиговска текст: Вистина.мк

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк