Connect with us

Забава

Трејлерот за „Аватар“ – 1,3 МИЛИОНИ ПРЕГЛЕДИ за четири часа ВИДЕО

Published

on

Излезе трејлерот за продолжението на Аватар. „The Way of Water“ кој за само четири часа собра 1,3 милиони прегледи.

Деталите за дејствието се чуваат во тајност. Многу малку се знае за долгоочекуваното продолжение на Џејмс Камерон, но фановите со нетрпение го очекуваат.

„Џејк Сули живее со своето семејство на Пандора, и штом ќе се врати познатата закана за да го заврши започнатото, Џејк мора да работи со Нејтири и војската на Нави за да ја заштити својата планета“, се вели во описот.

Патот на водата

Во новиот трејлер, можеме да го видиме Џејк и неговото семејство како се приближуваат до племето кое живее на вода барајќи засолниште. Семејството сега го сочинуваат Нитијам, Лоак, Туктиреј и Кири, кој се враќа во франшизата, но со нова улога.

Јасно е дека овие луѓе ги примаат и ги учат на патот на водата. Сепак, се чини дека луѓето кои ги ограбија природните ресурси во првиот филм се вратија со одмазда.

Кон крајот на трејлерот, можеме да видиме како племето Нави се бори со луѓето во нивните дроиди и со огромни машини.

Забава

АНКЕТА која ја насмеа цела МАКЕДОНИЈА: Кој е поубав Андреј или Панчо од ДНК

Published

on

По повод 20-годишниот јубилеј на ДНК и претстојниот концерт закажан на 3 декември во арената „Борис Трајковски“ многу нивни колеги, пријатели, соработници, подготвија и спакуваа интересно видео во кое кажаа што прво им паѓа на памет кога ќе им го споменат името на дуото ДНК, која им е омилена песна и, секако, кој е поубав Панчо или Андреј.

Што кажаа Каролина, Наум Петрески, Перо Антиќ, Елена Ристеска, Таско, Јанг Дади, Ферус, Бени Нон стоп, Борис од Дупер, Сузана Гавазова, Теа, Сергеј Ќетковиќ, Сара Јо, Антониа Гиговска, Лозано, Иван од Либеро бенд, Сара Мејс, Зоки Фаци, Миле Кузмановски … слушнете и видете во видеото во продолжение.

А Панчо и Андреј се пресреќни и воодушевени од гестот.

„Навистина прекрасно изненадување. Видеото во исто време не насмеа и не разнежни. Од срце им благодариме на сите кои сте одвоиле време да бидете дел од честитката. Се гледаме на 3 декември во „Борис Трајковски““, велат Панчо и Aндреј.

Continue Reading

Забава

(Видео) Maкедон – чудо од дете: Во конкуреција со 4.000 ученици од цел свет донесе златен медал

Published

on

Вистинско чудо од дете, Македон Димитровски ученик во О.О.У „Лирија“ Тетово има само 7 години но решава математички задачи од втора година од средно образование. Овој мал генијалец ни донесе златен медал по математика, во конкуренција со 4.000 учесници од цел свет.

Македон е дружељубив и секогаш расположен за своите другарчиња и соученици. Меморијата на Македон е на завидно ниво, зборува течно англиски, а учи грчки, германски и кинески јазик.

Неговата наставничка Јасмина Костовска секогаш ја прилагодува наставата за него, со повеќе обврски, покомплицирани задачи. Таа вели дека знаела каков ученик ќе има, а тоа во нејзината 27 годишна кариера бил огромен предизник.

Гостувањето на Македон заедно со неговите родители во утринската програма на Сител Телевизија погледнете ја подолу:

Continue Reading

Забава

Најзгодната хрватска навивачка ги покажа облините во Катар (ВИДЕО)

Published

on

Мундијалот во Катар е специфичен поради повеќе работи, а една од нив е тоа што навивачките не смеат разголени да се појавуваат на стадионите, но сепак најзгодната Хрватка реши да ги покаже облините надвор од спортските боишта.

Хрватката во Доха реши да позира во секси бикини за еден моден магазин и така ги возбуди нејзините обожаватели.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк