Connect with us

Скопје

Водопад во Скопје (Видео)

Published

on

Краткотрајниот, но интензивен дожд направи проблеми низ дел од скопските улици. Освен калот и вировите, во Козле, по дождот има и „водопади“. Водата насобрана од дождот се прелива преку потпорните ѕидови на улицата каде минува автобуската линија 57, пренесува Скопје1.мк.

Проблеми имало и кај подвозниците, каде секогаш, при поројни дождови, се собира вода која им прави проблем на возачите но и на сообраќајот.

Скопје

(ФОТО) Искршен автомобилот на градоначалникот на Кисела Вода: Мафијата сака да ме поздрави

Published

on

Вечерва “непознати сторители” го обија мојот автомобил нанесувајќи материјалнa штета, вели градоначаликот на Кисела Вода Орце Георгиевски.

„Случајот е пријавен во полиција (искрено не очекувам да бидат најдени).
Иако навидум сторителите се непознати, причините се јасни.


Намерата им е да ме “поздрават” затоа што се справувам со урбаната мафија која дивееше и беше главна во време на претходниците. Епа веќе не смее да припари урбаната мафија накај општина, општината ја водат граѓаните.


Нема по ниту една цена да се сопре развојот на Кисела Вода, решавањето на проблемите на народот и да дозволам матните бизнис интереси на поединци да бидат посилни од тие на народот.


Стаклата и возилото може да ги кршат колку сакаат, ама не можат да ја скршат никогаш мојата одлучност да ја решам урбаната мафија еднаш, засекогаш. Моите сограѓани го заслужуваат тоа!
На сите треба да им е јасно, никој нема да ме “заплаши” или премисли во намерите да го исполнам она што сум го ветил“, вели тој.

Continue Reading

Скопје

Пали Ја Димната! Нека Грми Химната! – Од Градски (Видео)

Published

on

Continue Reading

Скопје

Комити го окупираа Скопје – Прослава за 35-ти роденден (ВИДЕО)

Published

on

Најверните вардарови навивачи „Комитите“ низ улиците на главниот град веќе ја започнаа фештата во рамките на прославата на својот 35-ти роденден, но и 75-от роденден на ФК Вардар, пренесува Екипа.

Централното одбележување на 75-годишнината од формирањето на ФК Вардар, но и 35-годишнината од формирањето на навивачката група „Комити“ ќе биде со пријателскиот натпревар меѓу Вардар и Железничар вечерва од 19:30 часот на арената „Тодор Проески“ во Скопје.

Но, претходно „Комитите“ со караван низ улиците на главниот град,тргнувајќи од плоштадот Македонија, го одбележуваат својот роденден…

Видео:

https://youtube.com/shorts/-TefWjPEm4w?feature=share

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк