Connect with us

Забава

Ова се најбараните имиња за бебе во светот за 2022 година

Published

on

Порталот „Бејби центар“ (BabyCentre) ја објави својата „топ 100 листа“ најпопуларни имиња за момчиња и девојчиња, на светско ниво, за 2022 година.

Неколку 10-ци илјади родители ги впишаа имињата на своите бебиња на страницата за бременост и родителство. И, се чини, родителите се враќаат во 90-тите, кога станува збор за трендот… Оваа година, најголемите промени се случија во списокот со женски имиња – Оливија, на пр. беше симнато од првото место од 2021 година и е заменето со Софија.

Ова се најпопуларни имиња за девојчиња во 2022 година:

Софија, Лили, Оливија, Ајла, Ава, Амелија, Арија, Маја, Ајви, Изабела, Мија, Ела, Хана, Луна, Зоја, Сиена, Нура, Евелина, Емилија, Фатима, Фиби, Мила, Клои, Хали, Елијана, Лејла, Ерина, Ева, Алиса, Аурора, Руби, Матилда, Леа, Бела, Теа, Нора, Ана, Елеонора, Виолета, Арабела, Марија, Пенелопа, Роза, Мира, Бони, Нова, Ајша, Габриела, Амира, Елизабета, Јасмина, Хариета.

Следат и најпопуларните и најбарани машки имиња на планетава, за 2022 година:

Мухамед, Ное, Тео, Лео, Оливер, Ѓорѓи, Лука, Артур, Тома, Адам, Луј, Јаков, Даниел, Макс, Исак, Илија, Теодор, Вилијам, Александар, Јусуф, Роман, Самоил, Мајкл, Себастијан, Џеси, Давид, Леви, Бенџамин, Габриел, Захариј, Ибрахим, Матеј, Јосиф, Хуго, Арон, Боби, Абдула. (МИА)

Забава

АНКЕТА која ја насмеа цела МАКЕДОНИЈА: Кој е поубав Андреј или Панчо од ДНК

Published

on

По повод 20-годишниот јубилеј на ДНК и претстојниот концерт закажан на 3 декември во арената „Борис Трајковски“ многу нивни колеги, пријатели, соработници, подготвија и спакуваа интересно видео во кое кажаа што прво им паѓа на памет кога ќе им го споменат името на дуото ДНК, која им е омилена песна и, секако, кој е поубав Панчо или Андреј.

Што кажаа Каролина, Наум Петрески, Перо Антиќ, Елена Ристеска, Таско, Јанг Дади, Ферус, Бени Нон стоп, Борис од Дупер, Сузана Гавазова, Теа, Сергеј Ќетковиќ, Сара Јо, Антониа Гиговска, Лозано, Иван од Либеро бенд, Сара Мејс, Зоки Фаци, Миле Кузмановски … слушнете и видете во видеото во продолжение.

А Панчо и Андреј се пресреќни и воодушевени од гестот.

„Навистина прекрасно изненадување. Видеото во исто време не насмеа и не разнежни. Од срце им благодариме на сите кои сте одвоиле време да бидете дел од честитката. Се гледаме на 3 декември во „Борис Трајковски““, велат Панчо и Aндреј.

Continue Reading

Забава

(Видео) Maкедон – чудо од дете: Во конкуреција со 4.000 ученици од цел свет донесе златен медал

Published

on

Вистинско чудо од дете, Македон Димитровски ученик во О.О.У „Лирија“ Тетово има само 7 години но решава математички задачи од втора година од средно образование. Овој мал генијалец ни донесе златен медал по математика, во конкуренција со 4.000 учесници од цел свет.

Македон е дружељубив и секогаш расположен за своите другарчиња и соученици. Меморијата на Македон е на завидно ниво, зборува течно англиски, а учи грчки, германски и кинески јазик.

Неговата наставничка Јасмина Костовска секогаш ја прилагодува наставата за него, со повеќе обврски, покомплицирани задачи. Таа вели дека знаела каков ученик ќе има, а тоа во нејзината 27 годишна кариера бил огромен предизник.

Гостувањето на Македон заедно со неговите родители во утринската програма на Сител Телевизија погледнете ја подолу:

Continue Reading

Забава

Најзгодната хрватска навивачка ги покажа облините во Катар (ВИДЕО)

Published

on

Мундијалот во Катар е специфичен поради повеќе работи, а една од нив е тоа што навивачките не смеат разголени да се појавуваат на стадионите, но сепак најзгодната Хрватка реши да ги покаже облините надвор од спортските боишта.

Хрватката во Доха реши да позира во секси бикини за еден моден магазин и така ги возбуди нејзините обожаватели.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк