Connect with us

Спорт

НЕВЕРОЈАТНИОТ СКОК НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО го фасцинираше светот! (Фото)

Published

on

Португалскиот ас Кристијано Роналдо е предводник на нападот на својата селекција против Гана, а натпреварот го одбележа интересен момент.

Во еден од воведните напади на натпреварот, Роналдо се обиде да постигне погодок со глава. Она што импресионира беше неверојатниот скок на ветеранот кој и на 37 години покажа дека е во врвна форма.

Сите останаа одушевени од скокот на Кристијано, а Ганците споредено со него изгледаа како да се мали деца…

Спорт

Научник од Оксфорд пресмета кој ќе биде СВЕТСКИ ШАМПИОН, никој не предвидел ваков епилог до сега!

Published

on

Репрезентацијата на Бразил ќе го освои престојното Светско првенство во Катар.

Ова го покажа математичкиот модел на научникот од Оксфорд, Џошуа Бул во специјално испитување пред почетокот на Мундијалот.

Британскиот математичар направи уште интересни прогнози како:

-Белгија за прв пат во историјата ќе стигне до финалето на Светското првенство.

-Германија повторно ќе има разочарувачко издание и ќе биде елиминирана од Белгија во осминафиналето.

-Англија ќе загуби во четвртфиналето од Франција

-Бразил во полуфиналето во израмнет меч ќе ја елиминира Аргентина.

За да стигне до овај резултат, математичкиот модел користеше податоци за сите репрезентации и ги симулираше натпреварите 1 милион пати, па ги зеде во предвид најчесто среќаваните резултати.

Continue Reading

Свет

Роналдо се напна: Ќе зборувам јас кога сакам, сите знаат кој сум, јас сум отпорен на куршуми…

Published

on

На денешната пресконференција на Португалија, Роналдо изненадно се појави заедно со селекторот Сантош и веднаш доби прашање за претходното интервју во кое зборуваше за соиграчите и тренерот на Манчестер Јунајтед.

„Од ваша страна е лесно да се пишуваат вистини или лаги. Не се грижам за тоа што мислат другите. Ќе зборувам јас кога сакам. Сите знаат кој сум. Јас сум отпорен на куршуми. Атмосферата во репрезентацијата е одлична. Со другите играчи разговарајте за Светското првенство, а не за Кристиано Роналдо“, изјави Роналдо.

Continue Reading

Забава

Ѓоковиќ ја освои титулата во Торино и заблагодари на поддршката: Фала Македонија (ВИДЕО)

Published

on

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ ја комплетираше одличната седмица и со победа, титула го заврши АТП Мастерсот во Торино.

Ѓоковиќ во последниот меч на турнирот славеше над Каспер Руд со 2-0 во сетови со 7-5, 6-3 со што дојде до шестото славје на овие завршни настани со што се израмни со Рожер Федерер.

Со оглед на овој резултат Ноле беше задоволен, среќен, потпишуваше автограми и притоа ја поздрави публиката во Македонија. Имено еден наш фан Димитар Бадев доби потпис од Србинот, а притоа го „натера“ да се заблагодари за поддршката што доаѓа од нашата земја.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк