Connect with us

Рекла Казала

Дизајнерот Марко Митановски ГО СМЕНИ ПОЛОТ: Сега се вика МИА, погледнете како изгледа (ФОТО)

Published

on

Светот слушна за српскиот дизајнер Марко Митановски во 2009-та година, кога постигна голем успех на конкурсот за млади дизајнери организиран од „Вог“ во рамките на Лондонската модна недела.

И од тогаш имаше затишје. Сите се прашуваа каде исчезна надежниот дизајнер, а тој бомбастично се врати на сцената во октомври 2011 година. Тогаш откри дека повеќе не се вика Марко, туку Миа.

Процесот на промена на полот траеше неколку години, па креаторот претстави ново лице, ново име и најави нова колекција. Сепак, ова последното сè уште не сме го виделе.

Миа изгледа навистина спектакуларно и од фотографиите што ги објавува на Инстаграм, никогаш не би помислиле дека е маж.

Српскиот дизајнер, сега дизајнерка, со години успешно работи низ Европа, особено во Лондон.

Рекла Казала

НЕ МОЖЕВ НИ ДА ЗАМИСЛАМ ДА ЈА ГУШНАМ! – Принцот Хари откри нови потресни детали

Published

on

Принцот Хари (38) во своите мемоари „Spare“ рекол дека никогаш не можел да ја прегрне својата баба, кралицата Елизабета II. Еден корисник на ТикТок, пак, споделил извадок во кој војводата од Сасекс зборува дека ја гледал својата баба како ужива на концертот по повод златниот јубилеен во 2002 година.

– Додека ја гледав како танцува и се ниша во ритамот, сакав да ја гушнам. Но, се разбира дека не го сторив тоа. Нема шанси. Никогаш не сум го направил тоа и не можев да замислам ниту една околност под која такво дело не би се санкционирало, рекол Хари, а пренесува 24сата.хр.

@sugarnspicey This is sad, where is the family love. #princeharry #princeharryandmeghan #princessdiana #theroyalfamily #thespare #theroyals #kingcharles #queenelizabeth ♬ original sound – Tricia

Continue Reading

Рекла Казала

Оваа згодна дама со огромни гради всушност е МАЖ: Најпознатата трансродова пејачка повторно ја шокира јавноста

Published

on

Електра Елит не престанува да ја шокира јавноста со нејзиниот интригантен живот, полн со тајни, недовршени приказни и скандали.

Откако беше единствената на естрадата која ја сними својата високобуџетна новогодишна програма, таа подготви и две нови песни потпишани од Нучи и Леон.

Трансродовата пејачка последните неколку дена престојува во Сараево, а причина за нејзиното заминување е снимањето на спот.

Од таму објави низа секси фотографии на кои позира истакнувајќи ги огромните гради, па многумина забораваат дека ТАА е всушност МАЖ.

Под фотографиите се потпишува фотографот Игор Живковиќ.

Continue Reading

Рекла Казала

Билјана Дебарлиева – Сака црвено вино, може и да запеe, но на маса во кафеана не се качува (ВИДЕО)

Published

on

Билјана Дебарлиева речиси 30 години е препознатливо лице од телевизијата. Иако како девојка била срамежлива и не мислела дека ќе биде некогаш пред камера, денес не може да замисли да не ја работи оваа професија.

„Ми беше незгодно и во продавница да влезам и да прашам нешто, а не, пак, да сум пред камери. Едно лето се бараа најавувачки на програмата во МРТ. Бевме на журка, па другарка ми ме убеди, а и Јован, тогаш сè уште ми беше момче, ми рекоа: ‘Ајде де, пробај, ништо не губиш’. Потоа ми рекоа дека ме сакала камерата и така почна целата приказна“, се сеќава Дебарлиева.

Препознатлива по својата смиреност и нежен сензибилитет, на прашањето има ли шанси да се качи на маса кога е во кафеана, низ насмевка вели: „Не, не. На маса нема да се качам, може тоа ептен нешто блиски луѓе да сме, ама и тогаш тешко. Иако јас сакам многу да пеам, сакам да пијам само црвено вино, сакам убава музика, дружби, кога сме собрани друштво. Ако ме прашуваш дали ќе се опијанам, си ја знам границата“, се шегува Дебарлиева.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк