Connect with us

Забава

СКАНДАЛИ ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО – Принцот Вилијам дели луксузен замок со љубовницата!?

Published

on

Принцот Вилијам дели луксузен замок со љубовницата Роуз Ханбери, се дел од натписите на британските медиуми.

Принцот Вилијам, директен наследник на британската круна, беше жртва на бројни гласини кои укажуваат на наводно неверство што тој би и направил на својата сопруга Кејт Мидлтон со неговата поранешна најдобра пријателка Роуз Ханбери. А, неговата врска со англиската благородничка не само што датира од 2019 година, бидејќи се вели дека делат луксузна палата во која се среќаваат сами и без никој да ги види.

Според написите што неколку британски медиуми и други делови од светот ги објавија последните недели, Роуз Ханбери би имала луксузна резиденција на периферијата на Лондон, каде што би биле место за бројни средби со принцот Вилијам.

Во оваа палата, англиската благородничка организирала многу екстравагантни забави со неколку нејзини пријатели. Во нив се беше направено и внесено без какви било камери, така што ништо не се снима на фотографии или видеа.

Но, она што е највпечатливо кај ова место е што се наоѓа на седум километри од Норфолк, старото место каде живееле принцот од Велс и Кејт Мидлтон со нивните три деца.

Според она што беше објавено, огромниот замок на Роуз Ханбери ќе се користи оваа година како туристички центар, благодарение на неговата извонредна архитектура и стилот на 21 век. Со само 13 евра можете да го посетите ова место кое крие мрачни тајни од авантурите на Вилијам со неговата љубовница.

Во последните часови беше објавено дека принцот Вилијам и Кејт Мидлтон за неколку месеци ќе се преселат во палатата Винзор со кралот Чарлс III и Камила Паркер, со што ќе го завршат престојот во други резиденции далеку од главното седиште на кралското семејство.

Забава

Пајак и Џехва имаат дует: Македонскиот трапер и познатата српска пејачка со заедничка песна и спот (ФОТО и Видео)

Published

on

Младиот и супер талентиран музичар од Охрид, 22-годишниот Христијан Настески- Пајак продолжува со музички изненадувања и го најавува дуетот со познатата српска пејачка Теодора Џехверовиќ.

Теодора на нејзиниот профил на Instagram објави неколку секунди од снимањето на спотот, а во разговор со фановите напиша: Песната со Пајак е втора песна која ја слушав повеќе од 500 пати.

Пејачката исто така најави и дека дуетот со Пајак ќе излезе набрзо. Двајцата престојуваат на Кипар каде што снимаат и спот за песната.

– Нова песна ќе имам за многу брзо, а албумот почна полека да се подготвува. Се надевам дека до следната година ова време ќе излезе, напиша Теодора.

Заедно со Mc Stojan во февруари годинава го Пајак го објави хитот „Мала моја“, откако претходно го издаде синглот „Хабиби“, во дует со Антониа Гиговска. Заедно со Лара Иванова ја надминаа и фантастичнатабројка од над 16 милиони прегледи на одличната макфестовска дует песна „Bella“.

Младиот трап артист со музика започнал да се занимава уште од негова 6-годишна возраст, а талентот го наследил од неговиот татко кој е поранешен гитарист и љубител на рок музиката. Вели дека инспирација добива од други артисти, љубител е и на многу други стилови на музика, затоа што секоја музика си има своја тема, убавина и порака…


На кратко тизер од снимањето на спотот и песната можете да слушнете тука:

Continue Reading

Забава

„Македонијо во срце те носиме“ – ќе ја обои Македонија во најубавите звуци

Published

on

„Македонијо во срце те носиме“, е насловот на новиот музички проект во кој на едно место се ставени 12 македонски патриотски песни во изведба на 12 македонски изведувачи, и од светот на забавната и од светот на народната музика.

Нашите патриотски песни ја чуваат вистината за нашето потекло, за нашата борба, за борбата на нашите најголеми херои и нивната жртва токму затоа и идејата ни беше да им го продолжиме векот на песните и да ги доближиме до младите луѓе, кои, за жал, сѐ поретко растат со македонска музика. Идејата на овој проект е да го обедини македонскиот народ во вистината која носат овие патриотски песни, на кои сакаме да им дадеме свој печат, своја емоција. Поделби не ни требаат“, рече на денешната прес-конференција Бојана Скендеровски, која воедно го најави и концертниот караван кој под истото име ќе ја обои Македонија во најубавите звуци.

Планирано е да се одржат концерти во неколку македонски града, а завршниот е закажан за во Скопје.

Continue Reading

Забава

Тејлор Свифт проголта бубачка среде концерт (ВИДЕО)

Published

on

За време на говорот, пејачката наеднаш почнала да кашла и ја ставила раката преку устата, а потоа ја известила публиката: „Голтнав бубачка, извинете“. Тогаш таа се насмеа и рече: „Добро сум, ова е толку глупаво. Вкусно. О, Боже. Има ли шанси никој од вас да не го видел ова?“

Видеото стана вирално и собра стотици илјади прегледи на социјалните мрежи.

„Најсмешно е колку сите се тивки“, напишал еден обожавател, додека еден тиктокер коментирал: „Всушност можете да ги видите инсектите како летаат низ воздухот“.

„Ова е моето омилено нешто што ѝ се случило досега“, напишал друг обожавател, а бројни тиктокери коментирале дека пејачката одлично се справила со тешката ситуација.

За потсетување, нејзината турнеја е полна со вирални моменти. Некои обожаватели отидоа дотаму што носеа пелени на концертот за да не пропуштат ниту еден момент, а неодамна се појавија обожаватели кои тврдат дека не се сеќаваат на концертот.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк