(Фото) Ова е ученикот кој пукаше на своите соученици во Белград: Еве како го изнесуваат по крвавиот инцидент

Страшен инцидент се случи утринава во 8:40 часот во ОУ „Владислав Рибникар“ во белградски Врачар, кога ученик (14) пукаше и уби работник на обезбедувањето. Во престрелката загинаа неколку ученици, а има и повредени. На фотографиите можете да го видите момчето кое пукаше во училиштето, а кое полицијата го носи по страотниот инцидент. До сега има … Continue reading (Фото) Ова е ученикот кој пукаше на своите соученици во Белград: Еве како го изнесуваат по крвавиот инцидент