Connect with us

Забава

Хрватка ОДИ НА ЕВРОПСКО ВО С*КС: Ќе трае два месеци, еве други детали (ФОТО)

Published

on

Европското првенство во секс за прв пат се организира во Шведска, а таму ќе настапи и 27-годишната Хрватка Марија Задравец.

„Натпреварот го започнуваме затоа што сакаме да укажеме на подреденоста на жената во општеството. Жените се стигматизирани со години. Сексот е еден од ретките спортови во кои жените се еднакви, ако не и подоминантни од мажите“, наведуваат на официјалната страница на овој натпревар.

„Натпреварот се одржува во Гетеборг. Организатор е Шведската сексуална унија. Швеѓаните гледаат на сексот како спортска дисциплина. Како добив место на натпреварот? Минатата година настапив на саемот за еротика во Љубљана, каде што запознав моќни луѓе од порно индустријата Јас сум единствената порно актерка во Хрватска па добив покана да ја претставувам Хрватска“, рекла Марија, а потоа објаснила како изгледа самото натпреварување.

„Ќе трае два месеци. Ќе има по 10 мажи и 10 жени. Ќе нè сместат во куќа, ќе снимаме од 0 до 24 и луѓето ќе можат да го гледаат шоуто. Нешто како Големиот брат. Категориите во на кои ќе се натпреваруваме се заведување, масажа, масажа во ерогена зона, предигра, орален секс, пенетрација, издржливост, изглед, позирање, креативност…“, објасни таа.

„Натпреварот ќе трае 45 минути дневно. Секој натпреварувач избира личност со која сака да се натпреварува во одредена категорија тој ден. Значи, нема да имам постојан партнер, туку ќе го изберам оној кој мислам дека ќе биде добар во одредена категорија“, додаде Марија.

Забава

Битола преубав ! Грмеше пред Офицерски (Фото галерија)

Published

on

Просторот од платото на Офицерскиот дом во Битола синоќа беше претесен да ги собере сите битолчани, кои во огромен број дојдоа да го проследат вториот концерт од караванот „Македонијо во срце те носиме“.

Публиката уживаше во настапите на: Бојана Скендеровски, Сузана Спасовска, Наум Петрески, Зуица Лазова, Андријана Јаневска, Александар Тарабунов, Огнен Здравковски, Марија Спасевска, Мина Блажев, ДНК, Ламбе Алабаковски и Миле Кузмановски.

Македонските естрадни уметници успеаја да го разбудат патриотскиот дух кај битолчани, со извонредни изведби на патриотски песни.

Очигледно граѓаните одлично го прифатија овој проект и со нетрпение ги очекуваат концертите во останатите градови.

Continue Reading

Балкан

Георгиевски реагира за патиките кои Перо Антиќ му ги подари на Вучиќ: Симболот од кој се тресевме до 2001 година, сега како верност за српскиот свет

Published

on

Екс премиерот и лидер на ВМРО – Народна партија Љубчо Георгиевски преку Фејсбук реагираше на вчерашниот гест на претседателот на КФМ Перо Антиќ кога на средба со српскиот претседател Александар Вучиќ му подари патики со српски обележја.

-Четири С, многу убав македонски идентитетски поклон од претседателот на Македонската кошаркарска федерација до претседателот на Србија. Симболот од кој се тресевме до 2001 година, а сега како верност кон српскиот свет, напиша Георгиевски на Фејсбук.

Вчера српскиот претседател по средбата со Антиќ кој дел од професионалната кошаркарска кариера ја помина во Србија објави видео на кое го покажува подарокот од Антиќ.

Continue Reading

Забава

Ламбе ја запеа “Заветна” на Големото Езеро на Пелистер (ВИДЕО)

Published

on

Пејачот Ламбе Алабаковски на Големо Езеро на Пелистер ја запеа прекрасната македонска песна „Заветна“.

Ја препеаја многу македонски пејачи, а како звучи кога пее Ламбе, слушнете во продолжение:

https://youtu.be/lkg1zlU2Ls0

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк