Тројца пратеници на ДУИ од утре одат во опозиција, Меџити формира нова партија

Владејачкото мнозинство на Ковачевски и Ахмети губи тројца пратеници и од 64-ца народни избраници ќе се сведе на минимални 61.Поранешниот потпретседател на ДУИ и актуелен пратеник Изет Меџити, за Сител потврдува дека до собранискиот спикер Џафери заедно со пратениците: Реџепи и Коџаџику, ќе испрати писмо со кое ќе го извести дека повеќе не се дел … Continue reading Тројца пратеници на ДУИ од утре одат во опозиција, Меџити формира нова партија