fbpx
Не фрлајте пари џабе: Направете сами гел за дезинфекција!

Не фрлајте пари џабе: Направете сами гел за дезинфекција!

итолчанецот Дејан Киревски одлучи уште еднаш да ни се најди во нашите најтешки моменти и да ни помогне на сите нас. Овај пат тој ни направи направи гел за дезинфекција.

Погледнете го видеото и направете и вие сами :

Потребни состојки за раствор од 1.2литри

1.Алхохол 96 % 1 литро
2.Xидроген пероксид 52ml
3.Глицерин 18.5ml
4.Дестилирана вода или вода од чешма зовриена и оладена 130ml

administrator

Related Articles

%d bloggers like this: