fbpx

Browse By

Advertising

Category Archives: Актуелно

Марјана Станојковска се расплака пред малите екрани

Марјана Станојковска во премиерното издание на „Бекстејџ” видно потресена и со солзи во очите зборуваше за Влатко Илиевски со кого беше исклучително блиска. -Многу ми е тешко, кога прочитав за неговата смрт не можев да си поверувам, рече Марјана во емисијата и се потсети на

Осумгодишно дете нашло екстази кај татко му, им дало на другарчињата мислејќи дека се бонбони- еве ги деталите

Едно осумгодишно дете, кое ги нашло скриените таблети екстази на својот татко, им ги поделил на своите другари, мислејќи дека тоа се бонбони. Момчето од индонезиската провинција Ријау, открил зелени апчиња во колата на неговиот татко и потоа им ги понудил на другарите кои со

Урнебесно видео Тошо и Миле рекетари : „300 илјади марки до среда !“

Кога станува збор за комедија треба дефинитивно да им спуштиме капа на к-15 тие се тројца во милион, не смее во детството и уште ќе не исмејуваат со овие стари скечови кои се дефинитивно историја. Тошо и Миле пратени од партија да земат пари од

ДНК: Денес ние дониравме, сите хумани луѓе кои сакаат да помогнат на оваа храбра жена ..

Познатата група ДНК на нивниот фб статус објавија неколку слики за нивната донација на храбрата жена Даниела која има само 34години, а животот и доделил терет со кој и најсилните не би можеле да се соочат. Даниела е мајката која континуирано ги лажела своите две

Едно од најголемите македонски ора некогаш одиграно (Видео)

Најголемото оро некогаш одиграно е дефинитивно на плоштадот во Виница повеќе од 100 играорци во носии го заиграа македонското оро.Ова се прекрасни моменти да гледате како луѓе од други националности го играат македонското оро, прекрасно чувство дефинитивно.Истотака целата претстава е во рамките “ИСТИБАЊСКО ЗДРАВОЖИВО –

Дарко Пука Козметика објасни : Среќни сме што стомакот и џебот му се полни, но разочарани сме што душата му е празна

Статусот на Дарко Пука Козметика директно алудира на Слаткар без дополнителни размислувања дури и во коментарите спомнува дека талентот го користи за непотребни работи додека можел и едните и другите да ги напаѓа он одбрал пари,наспорти тоа што за него некогаш било рап.Новата песна на

Лажниот принц кој го излажа цел Балкан, па дури и Памела Андерсон

Стефан Чернетич е дефинитивно човек на годината претставувајки се како принц на Црна Гора и Македонија успеа да одликува многу познати личности . 57 годишниот Стефан има пријави за шпиунажа поради тоа што неговата приказна не постои но неговата приказна  дефинитивно е една од подобрите,

Европската унија официјално ги забрани мемињата

Тоа се однесува на социјалните мрежи како Фејсбук, Твитер и Редит, кои со линкови објавуваат „thumbnails“ со фотографии и извадоци, но и други стратници како веб агрегатори на вести, апликации за вести или страници за проверување на факти. Членот 13 кој за одговорноста за контролата

Херој на денот: Спаси 6 кученца напуштени и заклучени во кафез

Овој катастрофален ураган “Флоренс“ ја погоди Северна Каролина и некои делови од Источниот брег и направи многу штета , но на интернетот се појави интересно и емотивно видео . Волонтерот кој се пријавил да им помогне на луѓето кои се погодени од овој ураган наиде

Филмска драма во Скопје: Обид да се грабне затвореник при транспорт

На 14 09 2018 година во 11:05 часот на крстосницата од булеварот „Крсте Мисирков” со булеварот „Гоце Делчев”, додека полициско возило на службена задача стоело на семафор, а со кое било транспортирано лицето Џ.Џ. (осомничен за кривично дело „убиство”) од Основниот Суд Скопје 1 кон