Browse By

Advertising

Category Archives: Актуелно

Јас и официјално сум Македонец и горд сум на тоа! Тимур Дибиров(видео)

Во последната емисиja „Улица Македонија“ гостин беше ракометната ѕвезда на Вардар, Тимур Дибиров. Во еден дел од емисијата, Дибиров вели дека официјално е Македонец и дека е горд на тоа. ,,Јас сум официјално Македонец и имам право на пасош. И моите деца се Македонци, затоа

Рецепт на денот : Карлеушици, немаат зборови со кои би ги опишале овие преубави печива, меки како душа

Овој рецепт  дефинитивно треба да го пробате и да го вкусите ако се заинтересирате да го правите еве како се прават : Потребни состојки: 500 мл млеко 2 јајца 2 лажици шеќер 4 лажички сол 4 лажички масло 1 квасец 1 кг брашно 120 г

(ВИДЕО) 82-ГОДИШНИОТ ХРВАТ КОЈ СТАНА БАЛКАНСКИ ХИТ: Со ново легендарно видео во кое покажува како вежба!

Деновиве дедо Тони е вистински хит на социјалните мрежи со своите легендарни препораки за здравјето. 82-годишниот Селмани Таљат од Хрватска се прослави со својата изјава за N1 TV во која тврди дека не постои грип и дека пензионерите треба да престанат да се жалат и

Македонецот кој иновираше џип за чистење снег:„ Го возам секој ден и го подготвувам за трки“

Младиот Христијан Котески од селото Боротино, по професија механичар, познат во јавноста по возилото кое го создаде за расчистување на снег во зимски услови. Се работи за offroad buggy dzip за возење по нерамни терени, при што има и додаток нож за расчистување на снег.

„Не гледам пречка зашто девојка не може да биде пожарникар“ – Менка, храбрата девојка во скопската пожарна

Стојаноска (29) сега е втора жена меѓу 190 пожарникари кои секојдневно гасат пожари низ градот и интервенираат при сообраќајни и други несреќи, пишува САКАМДАКАЖАМ.МК. „Желбата да се пријавам за пожарникарка спасител се појави сосема спонтано, созревајќи и спознавајќи се себеси. Пред три години слушнав дека има

(Видео) Јапонците заиграа на “Мајсторе, мајсторе”: Се фатија за оро и растурија!

Очигледно македонската народна музика не е популарна само по македонските кафеани и истата се слуша и на нејзе се игра и на другиот крај на светот. Јапонците се фатија за оро и растурија на познатата песна ,,Мајсторе, Мајсторе”. идеме весело… за сите мајстори на тајмлајн.

Го пронајдовме ФИТ-дедото кој со своите совети стана хит на социјалните мрежи, еве што има тој да каже(видео)

На социјалните мрежи се појави еден дедо кој со своите совети стана вистински хит. Овој фит дедо го освои интернетот, а неговата животна приказна е фасцинантна, сите го познаваат Тони по легендарната Тв реклама, а он нам ни открива рецепт за здрав живот, а има

Дрисла гори 390 тони отпад повеќе од нејзиниот капацитет (Фото)

Додека сме кај загадувањето еве неколку интересни факти и аргументи : Стотици илјади тони опасен отпад влегле во земјава, каде завршиле? Стотици илјади тони опасен отпад влегле во земјава во 2015 и 2016 година, пријавени како суровина за преработка и рециклирање или како гориво за

Ќе се зголемуваат цените на горивата и тоа за…

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 7,41%. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 2,50 ден/лит, во однос на цените утврдени со Одлуката од 08.01.2019 година и со тоа малопродажната

Што знаеме за наргилето и колку тоа е штетно(видео)

Егзотична атмосфера, релаксирачка музика и мешавина од разновидни ароматични вкусови, ги прави наргиле баровите привлечни за собирање. Заговорниците на наргилето не ја гледаат опасноста и мислат дека цигарите се поштетни. Светската здравствена организација вели дека една доза на наргиле е еднаква на една кутија цигари.