Browse By

Advertising

Category Archives: Актуелно

„Кога го извлековме од урнатините на автобусот, се чувствував како цел свет да го ослободив “

Низа на твитови и статуси за поддршка на луѓето кои беа инволвирани во вчерашната трагична глетка во Гостивар каде што загинаа 14 луѓе овој акаунт на твитер проба да опише целосната ситуација што се случувало еве дел од твитовите : Од дното на душата посакувам

Татко со апел за помош неговиот син е изчезнат, истиот бил во „кобниот“ автобус

Татко веќе повеќе од 15 часа е во потрага по својот син Седат Реџепи, кој вчера бил во автобусот кој што излета од патот и се преврте, по што загинаа 14 лица. Таткото на Седат (фото) бил во сите болници, меѓутоа не може да го

Солзите и болката не познаваат вера и нација, бидете силни како што само вие можете

Патувам со „Дурмо Турс“ веќе пет години, со истите добро препознатливи црвени автобуси, речиси секој ден. Шоферите со кои најчесто патувам се прекрасни луѓе и исклучително внимателни, ме гледале секогаш како свое дете. Сме патувале низ пороен дожд, тежок снег и густа магла. Верувам дека

Пејачката Сузана Гавазова со нова песна ,,Намачкана‘‘

После песната „Хало“, која се покажа како вистински погодок, Сузана Гавазова продолжува со походот за освојување на српскиот и балканскиот музички пазар. Со првата песна и спот, Гавазова веднаш го привлече вниманието на балканската јавност, а тоа се докажа со многуте гостувања на српските и

Еден ден со најдобриот фудбалер на светот, Кристиано Роналдо(видео)

Фудбалот е најпопуларен спорт во светот, а Кристијано Роналдо е најдобар фудбалер или еден од најдобрите. Каде и да оди тој привлекува големо внимание, планетарна ѕвезда. Во ова видео е прикажан еден ден од животот на овој супер популарен фудбалер. Па во него можеме да

Кристијано Роналдо доаѓа во Македонија, по покана на ФОН Универзитет

Првиот човек на ФОН Универзитетот, Сефер Цаноски, на својот „Фејсбук“ профил објави дека светски познатиот фудбалер Кристијано Роналдо доаѓа во Македонија. „Конечно, по девет години, прифати да биде гостин на ФОН Универзитет. Наскоро, најдобрите на едно место“, пишува под фотографијата на која Цаноски е фотографиран

Како на филм: Пет маскирани вооружени разбојници ограбиле банка во Скопје

Предмалку се случи разбојништво во експозитурата на „Халк банка“ на Качанички пат кон Визбегово. Пет маскирани вооружени разбојници ограбиле експозитура на Јадранска магистрала.Како што неофицијално дознава КУРИР, вооружени лица влегле во банката и им се заканиле на вработените. Вперувајќи кон нив „калашникови“, ги принудиле да

СПОДЕЛЕТЕ-ИСЧЕЗНАТ Е ЧОВЕК ДА ПОМОГНЕМЕ!!!

ДА ПОМОГНЕМЕ! На ФБ се појави статус на една загрижена девојка за нејзиниот татко кој е исчезнат, го споделуваме и бараме ПОМОШ ОД СИТЕ! ТАТКО МИ Е ИСЧЕЗНАТ! Последен пат е виден петок 01.02 во 10 часот како излегува со количка за на пазар со

Урнебесна комедија К15 – Миле се враќа од Арбајтен – Германија

К15 како и секогаш ќе не насмеат до солзи овој пат во скеч кој дефинитивно ќе ви објасни како не треба да сте 3тиот кој се меша во работите на другите двајца. К15 не се веќе на македонската сцена но нивните скечови уште долго време

Коментар на денот – 50% се неписмени во Македонија, дечково е од другите 63%

Легендарен лик кој со својот коментар ги помести границите на писменост.Он доаѓа од другите 63%, посилната страна на неписмените. Можеби е од 13% писмените но ни тоа немаше да се совпаѓа со математиката. Дечко уживај не мора да се објаснуваш знаеме, спремен си да работиш