Browse By

Advertising

Category Archives: Актуелно

Скопје или нагалено „Чернобил“ ?

Зошто Чернобил се прашувате ? Чернобил е во моментов е најштетниот град за живеење на планетава затоа и никој не живее поради радиоактивната материја која е насекаде , таа низ годините е прочистена но сепак има дел од нејзе во градот научниците пробуваат да го

Колумбискиот фармер ги пронајде 600те милиони долари на Пабло Ескобар

Не е јасно што ќе се случи со парите од сега, но многумина шпекулираат дека на Хозе Мариена Картолос нема да му биде дозволено да ги задржи парите и истите ќе ги преземе колумбиската влада и веројатно ќе се трошат за подобрување на животот на

„Кучињата ги трујат со отровен воздух“

Твитер и Фејсбук преполни со коментари со проблемот кој сите не загрижува деновиве, а тоа се штетните честички во воздухот, во Скопје и останати градови во Македонија.  Станува збор за сериозен проблем за кој доколку не се превземе нешто во брзо време сите од нас

Објавени номинациите за 75-от „Златен глобус“

Мрачната бајка „The Shape of Water“ на мексиканскиот режисер Гиљермо дел Торо освои најмногу номинации за филмската награда „Златен глобус“. Филмот доби 7 номинации, вклучувајќи ја и онаа во категоријата најдобра драма. По „The Shape of Water“, филм што победи и на овогодишниот филмски фестивал