Browse By

Advertising

Category Archives: Актуелно

Наместо протези носела конзерви: Девојчето со најтажната судбина на светот (ФОТО)

Неверојатната желба за преживување го одбележа живото на малата Маја Мерхи, која е родена без нозе. За неа и нејзиното семејство тој физички недостаток не беше несовладлива препрека туку вистински предизвик. И прилика нејзиниот татко да го оствари својот сон. Осумгодишната Маја од бегалски камп

Стапката на криминал во Скопје го крена градот на 169 место, пред Тирана и Москва

169 Skopje, Macedoniа 43.97-56.03 : Скопје во пресек на светскиот ранк се наоѓа на 169 место веднаш пред Тирана и Москва. Со кофециент од 43.97 односно индекс на криминал, а 56.73 кофициент за сигурност што не е баш добра бројка.Во подеталните информации се опишува и

ВИДЕО : Снајперист се шета по улица во Скопје ?

До порталот dosie.mk снигна снимка од снајперист снимен околу 2 по полноќ во населбата Ѓорче Петров кој излегол од големата зграда спроти пазарчето.Но без паника обично специјалните единици кој се надлежни за обезбедување на ВИП личности знаат да се постават на места кои се природни

Го допревме дното на мизеријата, никој не реагира на манијакот во ЈСП (Вознемирувачко Видео)

Срам сте !Па вие луѓе имате ли малце совест?Вклучувајќи го и тој што снима ?,па гледате дека дечкото е манијак направете нешто што стоите како да не сте од тука .. Дефинитивно ова е нешто најодвратното, а уште по одвратно е тоа што никој не

Со години молчи: Драгана Мирковиќ прозборе за својата болест и луѓето кои и нанеле зло

Драгана Мирковиќ со години нижи успеси во кариерата, ретко зборува за приватниот живот и колегите, но овој пат реши да изнесе вистини. Иако никогаш не зборува, постојат лица кои на пеачката и нанеле зло, но се труди да ги игнорира. “Секако дека постојат мал број

Пијан маж започнал тепачка во локал и се обидел да прегази луѓе со автомобил

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“ и против П.А.(34), Ѓ.И.(30) и М.В.(40), сите од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 19.08.2018

Малото дете за прв пат гледа дожд, а нејзината реакција ќе ви го стопи срцето (ВИДЕО)

Децата се радуваат на многу мали работи, а нивните емоции се нешто кое освојува. Ова девојче за прв пат гледа дожд и е премногу среќна поради тоа. Нејзината реакција ќе ве расположи и вас.Ова мало бебче кое се радува дефинитивно ќе ви ја направи вечерта

Емотивно запросување во авион, овој млад брачен пар ќе има големи спомени! Честитки (Видео)

Кој рече македонците не се романтични?Само што сега малку ја крена играта на ниво и дамите ќе очекуваат повеќе од нас ..Како и да е прекрасна емоција насмеани лица насекаде честитки до младиот брачен пар Никита и Јелена ова ќе ви направи големи спомени кои

Не е лесно да се биде и мафијаш во ова време!

Моментот кога му рече „Скокај назад“ = БЕСЦЕНЕТО! Човекот ќе се прави мафијаш, мафијаш кај мајка ти и татко ти му рекоа од специјалната единица која се возеше во џипот. Сакаше да ги престигне и да ги испука со неговиот хеклер но плановите не секогаш

Виртуозот на “саксафон“ на кој Ферус може “вода да му носи“ (Видео)

Дефинитивно ќе му треба многу вода зошто очекуваме бројката на дрегерот да биде над 2.0 промили.Едиторите на видеото си поигра со човекот кој е сниман во Русија, полицијата го проверува за алкохол односно дува во дрегерот, па така едиторите си ставија малце македонски елемент во