Browse By

Advertising

Category Archives: Актуелно

Навивачите со бакли и химна се простија од младиот Драган

Крстев бил член на навивачката група „Комити“. На групата „Комити Кисела Вода“ на Фејсбук е напишано: „Нашиот пријател и другар – Драган Крстев, ненадејно го напушти овој свет. Голема трагедија и огромна загуба. Драган беше поим за верност и знаеше како треба да се сака

Леле драгане многу сум возбудена ..

Забавата продолжува со маркетинг тимот на ЕВН кои овој пат не насмевнаа со Драган Вучиќ различно од минатото видео со Раул Гонзалес.Гафот на тв што го направи девојката со фразата „леле драгана многу сум возбудена“ дефинитивно стана интернет сензација, па ЕВН се одлучи со ова

Згасна животот на младиот Драган кој беше верен навивач на Комити

По веста дека вечерва починало 24 годишно момче додека играло фудбал на игралиште во Кисела Вода, на социјалните мрежи многу пријатели се простуваат од момчето. Станува збор за Драган Крстев кој бил член на навивачката група „Комити“. На социјалните мрежи негови блиски изразуваат сочувство за

Легендата вели дека постојат и вакви политичари, премиерот на Холандија го џогираше подот

Легендата вели дека постојат политичари кои ги поправаат своите грешки. Доказите се малубројни и ретки, но сепак постојат. Пример за тоа е холандскиот премиер Марк Руте човекот при грешка која го устури своето кафе и не им остави на хигиеничарките да го изџогираат подот туку

Тетовскиот „рамбо“ не им се предаде на специјалците лесно

Јетнон Реџепи викан Лапи (38) од тетовско Ларце настрада вчераутро во престрелка со полицијата во близина на неговиот дом. Тој пет години беше во бегство откако не се врати од штипскиот затвор, од каде што беше пуштен на слободен викенд. Таму ја издржуваше 12-годишната затворска

Раул Гонзалес : Проба со лажен цепелин ?

Дефинитивно прекрасна реклама на ЕВН која го промовира новиот систем за онлајн плаќање.Како и секогаш Раул и Столе се фантастични посебно кога во дијалогот Раул му вели „А лажен цепелин ?“ тоа е онаа реченица кога Столе проба да направи стратегија на последниот напад на

Уште ова не го видовме во студентскиот дом Гоце Делчев

Завршува вашата испитна сесија си правите кафе заедно со цигарче искачате на прозорот да уживате и ја гледате следнава сцена, девојка вреска на прозор, на клипот си пишува „само јако“ го бодрат дечкото, уживанции .дефинитивно дечкиве си го живеат нивниот филм максимално, уште ова не

Во Делчево пуштени во употреба новите „СМАРТ“ трактори

Новите смарт трактори пристигнаа во Делчево, буквално автономни трактори кои не се контролираат од луѓе.Пресмешно видео кое ќе ве насмее до солзи тракторот „прелета“ низ патот а на шоферот позади него го брка истиот погледнете :

Полицајците, херои на денот: Му помогнаа на скопјанец да ја најде ќерка си (видео)

Се нареди во првиот ред, подготвена за трката , иако таа не беше од натпреварувачки карактер. Но по пат се изгуби во метежот, па застана на само 300 метри од стартот, пренесува Тв21. Полицијата веднаш го забележа девојчето кое беше дел од трката „Вози право,

Синан Сакич се откажа од борбата, Џеј заплака пред неговата куќа ..

Синан беше во семејниот дом на Дорчело, а итната помош се обиде да реаимитира пејачот, но без успех. Тимот на Екслклузива беше пред семејниот дом во 12:45 часот каде го пречека Џеј Рамадановски, кој дојде да изговори сочуство на Синаново семејство. Видно потресено, Џеј заплака