Browse By

Advertising

Category Archives: Вест на денот

Еве колку пари ќе ќарите од државата после 1 јули

Од 1 јули стартува концептот за повраток на ДДВ, односно од секоја издадена фискална сметка секој граѓанин ќе има 15 отсто повраток на средствата. Проекцијата е дека најмалку 150 милиони евра годишно ќе се вратат назад кај граѓаните. Ова е само почеток на економските мерки,

Ако сакате некого, сакајте го со цело срце или пуштете го да си оди

Кога сакате некоја личност, сакајте ја со целото свое срце, и без услови. Ќе дојдат денови кога тие ќе ве вадат од такт, сепак сетете се дека ги сакате. Сакајте ги без страв од иднината и последиците. Пречекајте ја љубовта со отворени раце и заблагодарете

Диета на Жан Митрев: Ослабете 15 килограми за 19 дена

Кога температурите ќе скокнат, гардеробата мора да биде минимална, ако на тоа се додаде и дека ќе сакате да изгледате убаво на плажа, време е да се ослободите од килограмите кои добивте периодов. Оваа диете ја препорачуваат докторите. ДИЕТА ЗА 15 ДЕНА (од болница-Кардиологија) Доручекот

Грчев: Споменикот на Мајка Тереза е гротеска треба да се урне, а не да се пренамени!

Скулптуралната композиција Мајка Тереза висока 32 метри требаше да биде донација од контроверзниот индиски бизнисмен Субрата Рој, кој заедно со Груевски го најави проектот. Поради неговото апсење во Индија за проневера на данок, проектот го презеде Владата на поранешниот премиер, и реализацијата започна во 2015,

Купил стан на 35 години, без позајмици, кредити и наследство…

„Кога ќе им кажам на луѓето, дека во 35-тата година од животот купив сопствен стан, со свои пари, без кредити, позајмици или наследство, не ми веруваат…“, вели Никола кој ја раскажува приказната за тоа како стигнал до сопствена недвижнина за која штедел целиот свој живот.

Тест на Електрична цигара, ова се ефектите (ВИДЕО)

Во јавноста постои една многу голема дилема дали електричните цигари се штетни или не. Се разбира дека се штетни, но нивниот ефект е многу помал од обичните цигари. Познат влогер направил истражување кое ги тестира електричните цигари. На ова видео ќе видите што им се

„Долина на волците“ се враќа на екраните

Непредвидливата, максимално возбудливата и долгоочекуваната „Долина на волците“ и Полат се враќаат на малите екрани. Предавства од најблиските, киднапирани членови на семејството, борба за вистината, тероризам…со што се` ќе се соочи Полат Алемдар и неговиот тим, ќе гледате ексклузивно на Алфа Тв од понеделник 21.01.2019

,,Министерот за одбрана‘‘, познатиот ракометар Борко Ристовски денеска прави свадба, а на неа главен беше неговиот син

Голманот Борко Ристовски кој е успешен и познат ракометар, како во државава така и во странство, а важи помеѓу играчите и публиката како ,,Министер за одбрана‘‘ денес со неговата сакана сопатничка Николина прават свадба. Двојката која лани склучи граѓански брак денес ја слават љубовта заедно

Се качил на божиќната елка пред Белата куќа во Вашингтон и не сакал да се симне

Вчера еден човек се качил на божиќното дрво пред Белата куќа каде провел еден час пред да биде симнат. Пешачката зона беше затворена од каде се гледа божиќната елка. Човекот што се качил на националното дрво е сигурно спуштен и однесен е во вашингтонската болница

И по 11 години, ѕвезденото небо светна за Тоше, емоции и солзи на концертот во Скопје (видео)

„Твоите бакнежи на моите бели кошули“, „Тајно моја“, „Чија си“, „Игри без граници“, „Цреша“….. И по 11 години од заминувањето на својот идол, публиката, од повеќе генерации, од збор до збор ги пееше стиховите, кои се врежани во нивните срца. На песната „Полско цвеќе“ публиката