Browse By

Advertising

Category Archives: Видео

Вака треба да се справува полицијата со ,,неранимајковците‘‘ , видео за брза и ефикасна реакција

За успешно справување со ,,неранимајковците‘‘ или луѓето кои прават проблеми треба да има професионални и добро мотивирани безбедносни сили, кои ќе реагираат во секое време. Тие исто така треба да бидат достојни на своите принципи и обврски. На ова видео можеме да видиме како безбедносните

Како најлесно да си фатиш женска?

Секако денешните фраери мака мачат како да се додворуваат на девојки, како да договорат излегување и слично. Постојат повеќе наичини но можеби ова е еден од тие. Ова е можда најлесниот начин како да си фатиш женска. Се што ти треба е мало слатко кученце,

Новогодишна фризура каква сите деца би посакале, прекрасна идеа(видео)

Со доаѓањето на Новогодишните и Божиќните празници, сите не фаќа еуфорија која е вообичаена за овој период. Па така и ова девојче со нејзината мајка сакаа да бидат во тренд со оваа празнична еуфорија и добија една прекрасна идеа. Затоа мајката на ова девојче се

Снимање на филмска сцена во соба, како ја гледаме на тв, а како изгледа во позадина(видео)

Една од популарните уметности е филмската, а таа во последниве години напредува со специјалните ефекти кои и ги овозможува информатичката технологија. Но сепак при снимањето на сцените се користат и стари методи каде од една сцена, дносно соба се изведуваат повеќе сцени во завосност од

Во трката на електрични автомобили ,,Tesla Roadster‘‘ ја однесе победата(видео)

Многумина беа изненадени од тоа дека Тесла Родстер победи во трка која се возеше дваесет и четири часа, каде учествуваа само електрични автомобили, бидејќи имаше посериозни натпреварувачи кои ги ставија експертите на прво место и нив ги истакнауваа како фаворити. На трката “24 Hours of

Овие луѓе спасиле нечиј живот, но нема да ги видите на телевизија(ВИДЕО)

Денес сите ние мислиме за некој дека е херој, дали некој актер од филмовите, музичар, пеач, политичар, спортист итн. Но во светот постојат вистински херои, никој не ги знае нивните имиња, нема насловни страници, нема постери и билборди со нив. Нема затоа што тие тоа

Дали кога возијте ја пропуштате Брзата Помош? (ВИДЕО)

На еден facebook канал најдовме многу интересно видео. Ова видео ја прокажува културата на возење на еден народ. Замислете во некои земји воопшто не се пропушта брзата помош, иако знаеме сите за какви случаи се работи. Некои возачи не помислуваат дека некогаш можеби тие ќе

Таа ги руши сите стереотипи за женските како ,,лоши‘‘ возачи, оваа девојка што може и некои мажи можат да и позавидат(видео)

Ова видео го погледнаа над 20 милиони луѓе. Шоферската професија вообичаено е наменета за мажите, нив можеме да ги видиме како ги возат големите и габаритни камиони и машини. Но сепак оваа девојка од САД ги руши сите стереотипи на женските како ,,лоши‘‘ возачи, имено

Тапанарот од филхармонија влезе во ритам па ја ,,тапна‘‘ колешката со палката по глава на среде концерт(видео)

Ова видео се шири со неверојатна брзина на социјалните мрежи. Тапанар во филхармонија на еден концерт се ,,соживи‘‘ со неговата улога, па при изведувањето на една мелодија тој удирајќи јако на тапанот, палката со која удира на него му се испушти од раце и ја

Варошлија „забега“ : Спржени косишта искасани од мачкишта, пуштени на 90 у машина за перење

Варошлија забега но има за што .. Катастрофа е косава, громови ќе ми ја пукаат душата, катастрофален корсет, изгорена коса, шестар веѓи. Тие испржени косишта искасани со мачкишта, пржени, рибани, перени, пуштени на 90, веројатно ја става главата во машина за перење, пошто е блондинка,