Browse By

Advertising

Category Archives: Забава

Нови правила во ,,Звезде Гранда‘‘ поради аферата со Јелена Карлеуша, Саша Поповиќ трие раце

Саша Поповиќ директорот на ,,Гранд Продукција , кој и даде целосна поддршка на Јелена Карлеуза за експлицитните фотографии испратени до босанскиот фудбалер Огњен Врањеш, откри дека жирито на Гранд се согласи да се воведат нови правила за претстојната сезона, а за Ј.К. и нејзината афера

Дечково е три месеци во Македојнија, а го ,,спика‘‘ македонскиот подобро од ,,google translate‘‘(видео)

На нет се појави видео од еден дечко како оди во фитнес клуб. Тој таму се сретнува со двајца дечки кои тука вежбаат. Со нив почнува да комуницира, а по начинот на кој го зборува македонскиот јазик се добива впечаток дека тој не е од

Не, не е тоа што мислите, не е дух! И жените п*дат(видео)

Ако мислевте дека жените не испуштаат гасови се лажете, знаеме сите дека тоа не е така. Но мора да признаеме дека тие вешто и умешно тоа го кријат. Видеово е сниено со инфра црвена камера и на него може да се забележат повеќе лица. Во

,,Коски и кожа, без силикони‘‘ Јелена Карлеуша со шок настап пред 20 години, но затоа ,,IQ 153‘‘(видео)

Во вакво светло сигурно не ја паметите познатата, како она кажува ,,дива‘‘ Јелена Карлеуша. Таа се појави на музичката сцена во далечната 1995 година со нејзиниот албум ,,Огледалце‘‘. Уште тогаш шокираше со својот изглед, секако немаше силиконо, но имаше премногу шминка и фризура со шишки.

Потпаролот на Влада Бошњаковски се сопна и падна во Влада, да не им тргне така годинава?(видео)

Потпаролот на Влада, Миле Бошњаковски, деска одржа прес-конференција. По одржаната прес-конференција и поставените прашања од новинарите тој се упати да на напушти прес-салата, но во моментите кога слегуваше по скалите се сопна на нив и се стркала на под. Овој настан беше уловен од камерите

Мега фудбалската ѕвезда : Кристијано Роналдо осуден е на две години затвор и казна од неверојатни 19 милони евра

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо се спогоди со судот во Мадрид околу обвиненијата за избегнување на данок, со што се согласи на парична казна од 18.8 милиони евра. Спогодбата, договорена однапред, вклучува и издржување на затворска казна од 23 месеци. Но во Шпанија, осудениците обично не

Фитнес предизвик од Џенефер Лопез за своите фанови(видео)

Една од најпознатите светски двојки, Џенифер Лопез и Алекс Родригез, се познати по своите инспиративни видеа. Секојдневно ги прилагодуваат своите деловни обврски за да можат заедно да тренираат, а сега ги покануваат и другите да им се придружат. „Придружете ми се на мене и Џенифер

Како се справува швајцарската војска со снежна лавина? ,,Бегаат, газ преку глава‘‘

Швајцарија е позната земја по многу работи, чоколада, сирење, прецизност, Алпи и многу други работи. Меѓу другото тие иако се неутрална земја сепак имаат добра и технолошки опремена армија. На видеоѕо можеме да забележиме како швајцарската армија учествува во некоја вежба која се одржува високо

Кога ќе влезе коњ во кафе-бар што прават гостите? фаќаат ,,метак‘‘(видео)

На ова видео е прикажано едно од најдобрите животни со кои човекот е во одлична релација. Имено на сигурносните камери на еден кафе-бар во Франија е уловен еден коњ како влегува во истиот. Овој кафе-бар се наоѓал во близина на хиподром каде се одржувало натпреварување

Куварот од Тајланд кој стана хит на нет пеејќи ја ,,Ти, само ти‘‘ сега во дует со Маријан Коцев ја запеаа заедно

Македонскиот фолк пејач Марјан Коцев моментално се наоѓа на турнеја во Австралија, а неговиот престој во Сиднеј го искористи да се сретне со момчето од Тајланд, кое стана хит на социјалните мрежи пеејќи ја неговата песна “Ти, само ти”. Коцев отишол во ресторанот “Скара Рама5”