Browse By

Advertising

Category Archives: Забава

Швалерска работа: Сите три сопруги биле комшивки, а не знаеле една за друга, го мрзело да патува…

Трите жени на г-дин Жанг од Кина со кои се оженил од 2015 до 2017 година, ги поставил во круг од еден километар така што тие не се познавале. Овој 36 годишен кинез кој се збогатил со продажба на недвижности, ги инвестираше своите пари за

И коза може да биде најдобар другар, подобар од повеќе луѓе, а заедно возат и мотор(видео)

Можат да се сретнат голем број на разновидни домашни миленици, од кои ќе се замислиме дали тие навистина можат тоа да бидат, но сепат така е. На видеово можеме да видиме како еден човек за свое домашно милениче чува коза, не е ништо невообичаено ако

Најсексипилната бугарка ги израдува своите фанови со ново видео на социјалните мрежи(видео)

Моника Валаријева позната бугарска старлета, ги почести своите фанови на социјалните мрежи со ново провокативно видео. Моника важи за една од најсексипилните бугарки, а нејзините објави ги поминуваат границите на нeјзината земја. Таа редовно споделува ,,жешки‘‘ фотографии на својот профил,а видеото кое го постираше е

Филип Пецовски успеа да ја воодушеви Карлеуша додека прави склекови и пее

Во оваа сезона на „Ѕвездите на Гранд“ има многу македонски кандидати кои успеа да поминат во вториот круг.Според новите правила на ова музичко шоу, секој кандидат има ментор кој ќе ги подготвува учеснците за следниот круг. Во првиот круг одлично се претстави и Филип Пецовски

За оние што не го знаат значењето на изреката ,,пијан како дрво, тапа‘‘ (видео)

Ова видео мора да се изгледа до крај,за да го видите вистинското светло, или вистинската форма во која се наоѓа ликот кој е прикажан на него. На ова видео е прикажан еден работник кој за време на паузата за јадење е сниман од своите колеги,

Ако не сака колата да запали(стартува) тогаш ние ќе ја запалиме(видео)

Во зимски услови, многу од возачите се соочуват со проблемот на слаба или испразнета батерија(акумулатор). Поради ниските температури кои во зимата достигнуваат и до -20 степени целзиусови, голем број од автомобилите не можат да стартуваат бидејќи нивните батерии(акумулатор) се испразниле. Па така овие дечки решиле

ФН: СКОПЈЕ НА ВРВОТ: Честитки стигаат од сите страни за најзагадениот град во светот

Статијата која ја пишува на Фчерашни е дефинитивно една од полудите која сте ја прочитале : Помина времето кога Скопје беше на второ, трето, седмо место како најзагаден град во светот. Вчера главниот град на Република Македонија се искачи на самиот врв! Честитки до градоначалникот

И на политичарите не им е лесно, венецот му се лупна од глава (ВИДЕО)

Некои не критикуваат дека немало застапено политика на нашиот блог, па еве најдовме едно малку политичко видео кое решивме да го споделиме со вас. Имено претседателот на Украина поставува венец на спомен обележје, но бидејќи ветерот е премногу силен венецот ќе излета од своето место

Несекојдневно смешно видео кое треба да се погледне

Како и секој ден и денес се потрудивма малку да ве расположиме и да ви го разубавиме денот, затоа најдовме едно несекојдневно видео составено од компилација смешни настани кои се снимени од аматерски камери. Едноставно погледнете што се снимаат луѓето, а потоа објавуваат за ние

Полицаец го патосираше фраерот со Ферари, за овој потег заслужува награда (ВИДЕО)

Едно интересно видео од современиот западен свет, односно од Соединетите Американски Држави. Во САД како што може да забележиме законите и правилата важат за сите. Типот што погрешно си го паркирал своето Ферари, а притоа сака да им се фраери на полицајците си го доби