Browse By

Advertising

Category Archives: Интересно

За сите домаќинки, како најлесно да ја исчистите фурната! (видео)

Чистењето е една од многуте секојдневни работи кои ги извршува жената во својот дом. На некои работи треба да се посвети поголемо внимание и дополнителен труд како на пример чистењето на масни и закоравени површини. Многу значајно е да се знае полесниот и поефикасниот начин

Случка која го насмеа интернетот: Клекнал пред девојката да ја запроси, а потоа нејзиниот татко “упропастил” сè

Кога еден пар ќе се одлучи да има заедничка иднина, важно е и нивните семејства да се сложат со тоа. Но, што доколку таткото на девојката никако не може да го поднесе идниот младоженец? Кога Леви Блис одлучил да ја запроси својата девојка Алисон Барон,

Братот и сестрата – најсилна поддршка во животот

Нивниот однос поминува низ разни фази – од игнорирање и ривалство во детството до најсилна поддршка во зрелите години Во детството најчесто се како „куче и маче“, но нивната љубов и тогаш е силна и нежна. Различна од сите други. Братот и сестрата се сакаат

Неподвижни прооделе, слепи прогледале, неми прозбореле: Водата од овој манастир прави чуда

Чудотворната вода на манастирот Ѓунис во нишката епархија, прави чуда. Со неа немите прозборуваат, неподвижните проодуваат. Легендата со настанувањето на манастирот познат по чудата се поврзува со дамнешните времиња и појавувањето на Мајката божја и изворот на местото каде е манастирот. Богородица прикажала 13-годишно девојче

Македонско-афиканска љубов: Како Коџо ја врати Маша од Скопје во живот

Нивната врска започна пред нешто повеќе од две години во Франција, кога и двајцата беа на магистерски студии. Таа е од Скопје, а тој од Гана, Африка. Приказната на Маша Беќковиќ и на Коџо Њанте е доказ дека, како што и самите велат, љубовта не

Моќни совети од еден дедо кои младите мора да ги знаат

Иако знаев дека не можам да го задржам во својот живот вечно, сепак не можам да кажам дека не ми недостасува мојот дедо. Ми недостасува секој ден, мојот живот е поинаков откако тој го напушти овој свет. Никогаш нема да ги заборавам неговите зборови, тие

Секојдневно читање на оваа молитва повикува вистински чуда во вашиот живот

Секојдневното читањето на оваа молитва ќе предизвика во вашиот живот да се случуваат вистински чуда. Нејзиниот ефект е многу силен и секогаш работи. Резултатите се изненадувачки – прекрасни настани, кои дури и не сте можеле да ги замислите. Оние кои ја читаат оваа молитва велат

Сара се врати дома жива и здрава! Огромна благодарност до сите…

Семејството на 15-годишната Сара Настеска, преку писмо до јавноста информираат дека Сара се врати во Охрид и испраќаат огромна благодарност до сите за помошта. Писмото го пренесуваме во целост. Почитувани, Охрид победи, Сара се врати дома жива и здрава! Почитувани, познати и непознати, ЛУЃЕ во

Каква трансформација, поради неговата жена изгубил 60 килограми(видео)

Неверојатна трансформација на дечкото по име Бенџамин Смит, кој за шест месеци изгубил неверојатни шеесет килограми. Тој се одлучил на овој подвик поради поддршка на неговата сопруга која боледува од тешка болест. Неговата хрна и изглед му создавале некои ,,проблеми‘‘ како што се, неможноста да

Еве во чии раце завршија наградите на „Златна Бубамара на популарноста“

Најновото издание на „Златна Бубамара на популарноста“ сосем очекувано помина со смеа, хумор, музички настапи, а сè разбира и со многу емоции.За време на синоќешната манифестација, која се одржа под мотото „ДА СЕ ПРЕДАДЕМЕ на музика, забава и смеење!“, 28 награди им беа доделени на