Browse By

Advertising

Category Archives: Интересно

Расплакува со изведбата на „Со маки сум се родила“: Прекрасната Мила маѓепсува со ангелскиот глас (ВИДЕО)

Не постои човек што чул како пее Мила, а останал недопрен од моќта на нејзиниот глас Не можете да останете рамнодушни додека слушате како пее осмоодделенката Мила Игнатоска. Кога го гледате нејзиниот настап додека ја пее песната „Со маки сум се родила“, сфаќате дека и

Растевме со „Дувна ветре развигорче“, девојчето кое ја отпеа денес е прекрасна жена(Фото)

Пред многу години Елеонора Капсималева ја отпеа песната „Дувни ветре развигорче“ која стана мега хит меѓу најмладата популација. На тогашната Телевизија Скопје, песната се вртеше постојано. Уште тогаш Елеонора го покажа својот талент. Русокосо, слатко девојче ги освои срцата на милион граѓани. Иако поминаа, многу

ФОТО: Таа е најзгодната баба на светот

Овој феномет таа го објасни во изјава за „Дејли Меил“ велејќи дека на 16 години го добила првото дете, а после три години и второто дете. Ќерќите тргнале „по стапките на мајката“, па и тие млади се омажиле, а нејзината постара ќерка веќе има дете,

Лебед го гушна човекот кој му го спаси животот

На прв поглед, лебедите делуваат и се одликуваат со префинетост, нежност, елеганција, грациозност и пристапност. Но, секој кој ги познава малку подобро овие прекрасни птици храбро ја бранат својата територија и знаат да бидат доста борбени. Токму поради овие нивни карактеристики, фотографиите на кои лебед

Пита од стар леб

Потребни состојки: 1 бајат леб 1/2 л јогурт 400 мл павлака 4 јајаца 5 лажици масло 1 лажичка сол 1 кесичка прашок за печиво Начин на приготување: Во јајцата ставете сол и изматете ги со жица. Додајте масло, па прашок за печиво. Додадете ги и

Еве зошто ништо не може да ја замени бабата

Не постои проблем, кој бабите не можат да го решат со чаша сок, колаче или приказна. Исто така таа е најдобар готвач во градот и секогаш е подготвена да те најаде. Само бабата има толку многу љубов во себе и никогаш не ја штеди. Никој

Професор тврди дека вонземjани ги демнеат Бугарите

Бугарскиот астрофизичар Лучезар Филипов тврди дека вонземјани киднапираат Бугари, а последниот случај е забележан на подрачјето на Варна.Во текст под наслов „Вонземјани киднапираат дедовци и девојки“ професор Филипов наведува дека „посетителите од Вселената се заинтересирани за повозрасни лица, млади луѓе и деца“. Тој посочува дека

Холанѓанка ги опиша Македонците во 15 реченици!

Холанѓанка, која пред неполни две години се доселила во Македонија заради својата љубов, на нејзиниот блог го опишува искуството од нејзиниот престој овде. Ова е листата на 15 најчудни работи за кои ми требаше доста време да ги сфатам, пишува таа: 1. Македонците со ракија

Млад струмичанец освои ЏЕК ПОТ од над 1 милион денари

20-годишниот Адријан Вучетиќ од струмица е 213-от милионер на Државна видеолотарија. Тој го освои најпосакуваниот МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ вреден 1.235.940 денари. Џек пот добивката е освоена во „Вамико Бет“ во Струмица на 7 мај. Младиот струмичанец е среќниот играч на видеолотариските терминали, кој се радува

За сите домаќинки, како најлесно да ја исчистите фурната! (видео)

Чистењето е една од многуте секојдневни работи кои ги извршува жената во својот дом. На некои работи треба да се посвети поголемо внимание и дополнителен труд како на пример чистењето на масни и закоравени површини. Многу значајно е да се знае полесниот и поефикасниот начин