Browse By

Advertising

Category Archives: Истражување

20 креативни подароци за вашето куче

Кучињата секогаш се радуваат на нови играчки и додатоци кои им овозможуваат поголемо уживање и забава. Секако, секогаш можете да им подарите само коска или топче, но ако сакате навистина да ги израдувате, ви препорачуваме да се инспирирате од листата подолу. Тука ќе најдете интересни

Заљубените лебеди

Едниот лебед е одстранет од партнерот со цел да му помогнат докторите поради настинка го одстрануваат , но потоа го пуштаат по некое време во водите на партнерот погледнете како изгледа кога 2 лебеди се заљубени :

Каков тренинг имаат светските специјални единици ?

Еве каков тренинг имаат светските сили ова е буквално “челичење “ и психички и физички на кои само мал број луѓе остануваат до самиот крај .Дали ќе носите бандери или пак ќе правите склекови по цела вечер главниот приоритет на овие луѓе е да станат

Елвис Присли ги конзумирал најопасните дроги

Елвис Присли познатиот крал на рокенролот низ неговиот живот има испиено преку 3 000 препишани таблети дури и самиот имал енциклопедија која ја изучил за кои симптоми кое апче се пие . На пример при станување за енергија пиел еден вид на апчиња тие понатаму

Скопје или нагалено „Чернобил“ ?

Зошто Чернобил се прашувате ? Чернобил е во моментов е најштетниот град за живеење на планетава затоа и никој не живее поради радиоактивната материја која е насекаде , таа низ годините е прочистена но сепак има дел од нејзе во градот научниците пробуваат да го

Колумбискиот фармер ги пронајде 600те милиони долари на Пабло Ескобар

Не е јасно што ќе се случи со парите од сега, но многумина шпекулираат дека на Хозе Мариена Картолос нема да му биде дозволено да ги задржи парите и истите ќе ги преземе колумбиската влада и веројатно ќе се трошат за подобрување на животот на

Одморете се со добро виски и блуз после напорна работа

Како да се стимулирате себе си за нареднот ден да  биде поуспешен одговорот лежи во тоа да го одмарате вашиот мозок , туку како  . Истражувањата покажуваат дека без разлика колку работите ако бидете доволно одморени се може да сработите во многу побрзо време ,

„Кучињата ги трујат со отровен воздух“

Твитер и Фејсбук преполни со коментари со проблемот кој сите не загрижува деновиве, а тоа се штетните честички во воздухот, во Скопје и останати градови во Македонија.  Станува збор за сериозен проблем за кој доколку не се превземе нешто во брзо време сите од нас

Ако секогаш завршувате со погрешен фраер , дали проблемот е во вас?

Која е вашата историја кога станува збор за врските? Ако поголемиот дел од вашиот екс момци може да се категоризираат како “кретени” ( можеме слободно да ги наречеме), тоа  навистина не е само коинциденција, но  многу поверојатно е да имате сериозен проблем – стравот од

Македонија во бело – каде има најмногу снег ?

Изутринава снег со послаб интензитет паѓа во Пожаране над Полошката котлина. Ноќеска врнежи од слаб снег имаше во северните делови, соопшти Управата за хидрометереолошки работи. Висината на снежната покривка изнесува 1 сантиметар во Дебар и Скопје – Петровец, 2 во Претор и Крива Паланка, 4