Browse By

Advertising

Category Archives: Метео

ПОДГОТВЕТЕ СЕ: Не очекува голема промена на времето

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерна облачност и со слаб до умерен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе има услови за слаб снег. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус два, а дневната од минус четири до три степени.