Browse By

Advertising

Category Archives: Позитива

За овој преубав пар на матура со денови зборува целиот регион: Ангела и Дамјан испратија важна порака

Ангела Богојевиќ (18) и Дамјан Томиќ (19) деновиве се главна тема за јавноста ширум регионот, откако на социјалните мрежи ги објавија нивните фотографии од матура. Сите беа воодушевени затоа што овие двајца млади покажаа дека меѓу нас нема никакви разлики и дека сите сме исти.

Ја соблече својата маица и му ја даде на бездомник…(видео)

Хуманоста е и треба да биде главна човечка особина, посебно кога ќе се направи добро, а за тоа да е се бара ништо повратно или да се прави од промоција. На видеово е прикажано како се возат луѓе во метро, а едниот од нив постар

Бил Гејтс ги освои срцата на целиот свет (ФОТО)

До скоро еден од најбогатите луѓе во светот Бил Гејтс со една фотографија ги освои срцата на целиот свет. Иако е толку богат за него не е никаков проблем да застане во ред и да почека бургер. Тој е пример за светот, за разлика од

Овој дечко е пример и вистински борец дека никогаш во животот не треба да се откажувате и дека ништо не е тешко(видео)

Позитив на денот е овој дечко кој и покрај неговиот инвалидитет дава се од себе да биде орисен дел од општеството, а и за себе. Многу од нас при најмал проблем се откажуваме или разочаруваме од многу работи, но сепак треба да погледнеме на светлата

Стив Џобс: „Животот е единственото нешто кое не може да биде најдено откако ќе биде изгубено“

Ако имате 60 секунди, прочитајте го овој кус текст: Стив Џобс, основачот на Епл, почина на 56-годишна возраст од рак на панкреас и меѓу другото ова се меѓу последните негови зборови во моментите кога ситуацијата значително се влошувала: „Јас го достигнав врвот на успехот во

Урбан херој и пример: Ведар и расположен дуќанџија, секој ден ја чисти улицата покрај неговата семкара

Дуќанџија од Карпош 4, секое утро ја чисти улицата, тротоарот и целата автобуска постојка покрај неговата семкара. -Секое утро без исклучок, овој човек инаку сопственик на портокаловата семкара на автобуската станица наспроти ТЦ Антико во Карпош 4 го чисти тротоарот, целата автобуска постојка, па дури

Чоколадна новогодишна магија(видео)

Способноста на слаткарите нема граници, тие не изненадуваат со своите вешти раце, така е и за новогодишните празници кога се дава се од себе да се биде најдобар. Овие слаткари се потрудија оваа Нова година да ја дочекаме со вкусови на колачи во различни форми

Позитив на денот, немој да осудуваш ако не ја знаеш вистината(видео)

Луѓето знаат да бидат ангели, но знаат да бидат и демони, тоа зависи од самите нив. Ова видео ни ја покажува човечноста на едно момче кое свири на гитара, да собере средства за лекување, но во исто време ги посетува болните од рак во болница,

Позитив на денот, пар од Британија го доби назад вереничкиот прстен по петиција на социјалните мрежи(видео)

Полицијата во Њујорк беше во потрага по еден турист на кој му се случи незгода при запросувањето на својата девојка на Тајмс сквер, имено по запросувањето прстенот им падна во цевките за канализација. Беше поведена петиција и со помош на социјалните мрежи парот беше најде,

Никогаш не е касно за љубов и танц, тоа го потврдуваат овие баба и дедо(Видео)

Знаеме дека со годините се намалува способноста на моториката кај луѓето, со тоа се забавуваат и движењата . Немањето на физичка активност доаѓа со годините. Но кога се има желба, љубов, здравје и секако партнер кој ќе не придружува и подржува тогаш е многу лесно.