Browse By

Advertising
Loading...

Category Archives: Своја Приказна

Иван со три жени: Ако една ме налути, нема еден месец кревет со неа

34-годишниот Иван Суков од Русија има три жени и девет деца, а се надева дека ќе има уште жени и најмалку 50 деца. Според законот, тој може да има само една жена, а другите две се со него врз основа на устен договор. Наталија и

Тато, финансии немаше да ни дадеш, но љубов ни даде и тоа е повеќе од доволно

Татичко, „Здраво, одамна немаме зборувано. Сакав само да ти кажам дека ми недостасуваш бескрајно. Ми недостасуваат твоите свиени веѓи и тој лажен лут   поглед зад кој се криеше најчувствителниот и најпозитивниот човек што го  познавам. Човек кој всушност беше прегазен од сите проблеми. Проблеми кои   успеаа

Пред некој ден ми се јавија од пошта да дојдам бидејќи некој ми испратил пари, а јас мислев дека е некоја грешка

Пред некој ден ми се јавија од пошта да дојдам бидејќи некој ми испратил пари, мислев дека е некоја грешка… Пред неколку дена ме повикаа од пошта бидејќи некој ми испратил пари. Мислев дека е некоја грешка, бидејќи немам никој кој би ми испратил пари,

МНОГУ ПАРИ НАПРАВИВ ВО КАТАР, АМА ЗА ЖАЛЕЊЕ СМЕ НИЕ МАКЕДОНЦИТЕ

Македонија како држава, а особено Македонскиот претседател Ѓорге Иванов, последниве години воспостави одлични односи со Емирот од Катар. Токму поради тоа, многу нашинци, одлучија да си ја испробаат среќата во оваа Арапска земја. -Ние Македонците сме живи баксузи. Вечно работиме за други, додека на нив

ГО ИЗНЕВЕРУВАМ СОПРУГОТ ИЗВЕСНО ВРЕМЕ, НО ДЕНЕС ДОЗНАВ КАКОВ ГАД БИЛ ТОЈ

На социјалните мрежи наидовме на една ваква исповед која не’ насмеа, па одлучивме да ја споделиме со нашите Галамџии. Еве како гласи статусот од исповедта на една жена: „Го изневерувам сопругот веќе две години, во мислите постојано ми е еден друг маж со кој имам

ФОТО: Девојче купила камп приколка за смешна цена, а потоа ја претворила во нешто за што сега нејзините другарки и љубоморат

Поголемиот број тинејџери летниот одмор го поминуваат во камп, на езеро, на море. Меѓутоа, една 14-годишна девојка го искористила својот летен распуст да направи нешто што дефинитивно не се гледа секој ден. Откако на еден оглас видела дека се продава стара камп приколка, 14-годишната Ели

Батко… не ти барам пари, може една кифла да ми купиш?

– Батко… не ти барам пари, може една кифла да ми купиш? – Ајде. Влагаме у пекара. – Што ти се јаде? – Кифла… – Не не, кажи си што сакаш. – Па… ако може нешто со салама. Еднаш имам јадено салама, многу е убаво.

Облече фустан на денот на венчавката и отиде на неговиот гроб, приказна која ќе ви објасни колку е животот суров(Фото)

Џесика Падгет од сојузната американска држава Индијана го наежи светот со нејзините емотивни свадбени фотографии. На фотографиите таа го прегрнува гробот на своето момче со кое требало да се венчаат на 19 септември годинава. Сакав денеска да бидам таму каде е и тој, кажала оваа

А вашето куче кое одделение е ?

Овие луѓе кои коментираат за тоа дека вашето дете не е толку битно,за разлика од некое куче мислам дека сме ги утнале тотално вредностите,а уште полошо што не знаеме дека воопшто постојат .Пред некој ден бевме сведоци како објавуваат„како да направите отров за кучињa“по коментари,за

Најголемиот неработник на свет: Бил на лажно боледување 35 години, па отишол директно во пензија

Можеби балканците важат за луѓе кои се обидуваат да прелажат нешто на работното место, но можеме да кажеме дека за Италијанците се аматери. Доказ за ова тврдење е рударот Карло Кани, кој во 1980 година отишол на боледување и тоа поради клаустрофобија. Од тоа боледување