Browse By

Advertising

Category Archives: Спорт

Мајсториштата од Гостивар кои го “олеснаа” “Моцарт” за 9 милиони: Утакмиците ги чекав ноќта на бензиска (ВИДЕО)

Откако во првите две епизоди Ико направи тотално промашување со предложените тикети, во новата епизода “Кладилничарски муабети” ги повика напомош дечките од Гостивар кои неодамна успеаа да добијат околу 9 милиони денари од обложувалниците на “Моцарт”. Погледнете како мајсторот на добитниот тикет ја опиша епопејата

,,Утакмица на животот‘‘ за познатиот голгетер Џанлука Виали

Џанлука Виали (54), познат поранешен италијански фудбалер, откри дека во изминатата година се борел со ,,лоша‘‘ болест. Овој сега 54-годишен маж го носеше дресот и постигнуваше голови за Кремона, Сампдорија, Јувентус и Челзи, а изигра и 59 настапи за италијанскиот тим (16 гола). Тој ги

„Какво Косово, јас сум Албанец, но ќе си навивам за Македонија“!

Едно од полуфиналињата од групите Д во лигата на нации ќе се игра во Скопје, а ќе ни гостува Косово. Дуелот закажан за во март 2020 уште отсега ги разгоре страстите, зашто мечот многу повеќе ќе добие политичка конотација во односот на Македонците и Албанците,

ТВ-инфо и ЛИНК за Вардар – Барселона (ВИДЕО)

Салата „Јане Сандански“ за дуелот меѓу Вардар и Барселона е претесна. Голем дел од оние ракометни фанови на познати европски имиња КОИ остнаа без билети за натпреварот од седмото коло во Лигата на шампионите имаат два начини како да ги бодрат „црвено-црните“. Оние кои имаат

Новак пак ја докажа големината, му посака брзо опоравување на ривалот Надал

Српскиот тенисер освен тоа што е врвен спортист уште еднаш докажа дека е пред се голем човек. Нешто што е вистнска реткост меѓу врвните спортисти е непознаница за Ноле. Тој има одличен однос со најголеми ривали, па не зачудува неговиот последен гест во кој на

Овој потег на Клип ги освои срцата на цела Србија (Фото)

Јирген Клоп тренерот на Ливерпул кој го изгуби вчерашниот дуел помеѓу Црвена Ѕвезда со разлика од 2:0 дефинитивно направи потег кој ги освие сите симпатии. На неговата јакна носеше цвет „Наталинина рамонда“ кој е во чест на 1.200.00 срби кои загинаа во текот на првата

Евро гол на Црвена Звезда, Ливерпул понижен (ВИДЕО)

Дебакл на Ливерпул во Белград. Иако англискиот клуб Ливерпул влезе како голем фаворит сепак неговите играчи го напуштија мечот со наведнати глави. Маракана како гладијаторска арена вечерва со јасен победник Црвена Звезда. Херој на мечот беше напаѓачот Милан Павков кој беше стрелец на двата гола.

Војводи Тетово со прослава која ќе ја паметат генерации (ФОТО и ВИДЕО)

Навивачката група Војводи слави 30 години од нејзиното постоење. Денешниот ден го искористија за голема прослава која беше низ тетовските улици и маала. Неколку генерации се сменија во оваа култна навивачка група, која впрочем е една од најбројните во Република Македонија. 30 години навивачката група

Војводи слават 30-годишнина по Тетовските улици (ВИДЕО)

Култната навивачка група Војводи од Тетово го слави својот 30-ти роденден од своето постоење, со пригодна кореографија прошетаa по тетовските улици. Навивачката група е формирана во 1988 година како поддржувач на тетовскиот клуб Тетекс. Но исто така Војводи Тетово беа и навивачка група која ја

Неизвесност до самиот крај (ВИДЕО)

За љубителите на автомобилизмот, но и за тие кои не се баш толку заинтересирани за овој спорт. Ви претставуваме неверојатно видео со неколку завршетоци од трки низ светот. Ова навистина не се гледа секој ден, неизвесност до самиот крај на трката, мора фото финишот да