Browse By

Advertising

Category Archives: Спорт

Арсен Венгер по 22 години го напушта Арсенал

Арсен Венгер се одлучи да го напушти клубот , тој се приклучи на Арсенал во 1996 година но по толку години конечно ја донесе одлуката Во изјавата на веб-страницата на Арсенал, Венгер рече: “По внимателно разгледување и следење на разговорите со клубот, чувствувам дека е

Вардар по четврти пат е шампион во СЕХА лигата

Екипата на Вардар по 4-ти пат ја освои регионалната СЕХА лига. На натпреварот што се играше од 20.15 часот во спортскиот центар Јане Сандански во Скопје, “вардарци” ја победија екипата на ППД Загреб со 26:24. Кристопанс и Лука Циндриќ беа главни стрелци во екипата на

Слатка победа на Рикардио за Ред Бул на денешното Гран При во Кина

Ухх каква трка , дефинитивно една од повозбудливите трки во Формула 1 .Ред бул и Рикардио се надминаа додека Ферари доживеа “нокаут“ а Мерцедес беше една голема смешка . Тоа е Кинеското Гран При полно со изненадувања на стартот на тренинзите гледавме една сосема различна

Многу емоции, многу солзи, ЖРК ВАРДАР се простува со публиката

„Црвено-црните“ ракометарки блескаа на теренот во својата последна претстава во Скопје, одиграа во своето најблескаво светло и приредија вистинско шоу за крај победувајќи го Митјиланд со 32:25. Натпреварот беше неизвесен само во почетните минути, како одминуваше времето Вардар се одлепуваше, на полувремето се заминува со

Пенал за Реал во 93, црвен картон за Буфон, дали погреши судијата ?

Јувентус дојде во предност преку Манџукиќ за 2 минути, а истиот играч во 37. и донесе на Старата дама на 2: 0. Матуиди постигна гол за Јувентус на 61. минута, 3: 0, а резултатот стоеше на семафорот .Роналдо ја спушта топката за Лукас Васкез кои

Коментаторот “одлепи“ по последниот гол на Рома против Барселона

Вчера вечер се играше натпреварот од лигата на шампионите помеѓу ривалите Рома и Барселона . Барселона имаше предност од 4 :1 во првата утакмица, сите беа уверени дека Барселона има слаб противник и дека ќе оди понатаму .Но среќата беше на страната на Рома која

Ибрахимович го освои интернетот по голот на Роналдо

По маестралниот гол на Роналдо Португалецот од 10 метри го совлада голманот на Јувентус Џиџи Буфон за победа на Реал Мадрид со 3:0 во Торино. Златан Ибрахимович , познатиот фудбалер на твитер напиша : „Убав гол Роналдо но пробај од 30 метри “ . Ибра

Што прават Ф1 возачите во зимскиот период ?

Картинг на снег ? не би ви паднало на памет .. Но за „Мраз Ладниот“ Финец – Кими Раиконен не претставува снегот никаков проблем . Оваа трка беше организирана од страна на нафтената компанија како дел од нивната промоција на новото гориво Shell V-Power и новото

Стоилов : „Срце ме боли луѓе мои, ама тоа е спорт“

Обидот на Столе Стоилов на кој германскиот голман ја одбрани топката  направи да имаме „срцев удар“ во последните минути од натпреварот но глава горе јунаку видовме како буквално „ те тепаа “ на тие 7 метри и се бореше страсно за Македонија , ти благодариме