Browse By

Advertising

Category Archives: Хороскоп

ХОРОСКОП: Кој ден ќе ви биде среќен неделава?

Овен Бидете сигурни дека доколку има дојдено до некои компликации, не е сé онака како што ви изгледа. Се наоѓате под влијание кое носи пад на концентрацијата, па не реагирате секогаш најдобро. Ако веќе подолг период сте осамени, не прифаќајте додворување од партнер кој кај

Дневен хороскоп 01.14

На првиот ден од работната недела, треба да бидеме внимателни во случајностите и комуникацијата. Видете повеќе во нашиот дневен хороскоп. Овен Непредвидениот настан ќе ве присили да го смените вашиот динамичен стереотип уште во утринските часови. Генерално, ситуацијата околу вас денес може да биде малку

Дневен хороскоп за сабота, 12.01.2019:Свежа енергија влегува во нашето секојдневие, и тоа е една добра мотивирачка енергија која ги буди сите сонливи, заспани и уморни депресивци

Од денес Месечината е во Овен, свежа енергија како буица влегува во нашето секојдневие, и тоа е една добра мотивирачка енергија која ги буди сите сонливи, заспани и уморни депресивци. Времето зад празниците е зад нас, да уживаме во потсетувањата и вредно да работиме на

Најголеми лажговци во Зодјакот: На овие знаци никако не треба да им верувате

Овие хороскопски знака едноставно ќе ве излажат, а вие нема да бидете ни свесни Лав Лавот сака да биде во центар на внимание и не му е туѓо да се служи со лаги со што рефлекторот ќе биде вперен во него. Штом ќе почуствуват дека

Три хороскопски знаци кои кога-тогаш ќе станат богати!

Неважно дали се работи за изненадувачко наследство или способност да се препознае профитабилен проект, на овие хорскопски знаци им е судено да имаат пари. БИК Бик е знак на здравје и благосостојба и благодарение на тоа, луѓето родени во овој знак имаат прилично среќа со

Хороскопските знаци чиј живот ќе се промени во 2019-та година

Ова се најчестите планови што ги имаат луѓето пред крајот на секоја година, но нештата не се толку едноставни во реалноста. Промените речиси никогаш не се одвиваат онака како што сме си замислиле. Имајќи го ова на ум, постојат четири хороскопски знаци кои следната година

Хороскоп за 29. Декември: Два знака ги чека нова љубов

Девиците и Вагите пред нова љубовна врска, а Лавовите пред важна одлука. Прочитајте го хороскопот за 29 декември. Овен Ако продолжите да се трудите околу работата, можете да остварите извонредни резултати. Можно е да не сте задоволни со ситуацијата во љубовта. Имате постојани кавги. Пад

Што му рекол Господ на секој хороскопски знак?

Случајно, или не, сепак 12-те знаци на хороскопот се поклопуваат со 12-те апостоли на Исус. Што Господ им порачал на 12-те знаци на хороскопот според редоследот како и кога ги создавал Овен Тебе прв ти го давам ова семе за да ја имаш честа да

Дневен хороскоп: 08.11.2018

Овен Соработниците мислат дека забушавате и постои можност тоа отворено да ви го кажат. Дајте се од себе за да побарате помош ако не можете да постигнете. Партнерот е нервозен и тоа влијае на вас. Пробајте да се фокусиратена добрите работи во врската. Здравјето е

Саркастичен хороскоп: озборувачи, посесивни, нарциси…

Луѓето, читајќи го хороскопот, гледаат само убавини за нивниот знак. Меѓутоа, на Интернет циркулира хумористичен и саркастичен приказ на карактеристиките на секој знак. Иако ова е забавно, размислете колку во овие прикази всушност ја има вистината! Бидејќи тие не се сосема случајни. Овни –Припадниците на