Browse By

Advertising

Category Archives: Хроника

Драма во Скопје: Малолетничка крвава донесена во болница по кавга за момче

Се расправале за момче, па ја исекла по раката и ногата Во 20 часот и 20 минути во СВР Скопје било пријавено дека во Градска општа болница „8-ми Септември“ била донесена 17- годишна девојка од село Средно Коњари, скопско. Девојката имала исеченици по левата рака

Трагедија: Згасна млад живот, скопјанецот Перица ладнокрвно убиeн на спиење

Прерано згасна животот на младиот скопјанец Перица Велковски 02.05.2019 год. Тоа попладне Перица бил на прослава кај негов пријател во населба Карпош, Куманово каде по сплет на околности бил присутен обвинетиот Р.С (22) , кого Перица што туку го запознава. Во заедничка веселба и дружба

Двегодишно девојче им подлегна на повредите откако во неа удрил автомобил на паркинг

Вчера во 14:45 часот на паркинг простор на улица “23-ти Октомври“ во Скопје, патничко возило „фиат добло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А. С. (35) од Скопје, удрило во двегодишно девојче од Скопје. Од ударот детето се здобило со тешки телесни повреди и со истото

Хорор во Скопје: Туку што родено бебе оставено на улица

Новороденче било оставено денеска на тротоар во скопската населба Топанско Поле, дознава 24 Инфо од очевидци. Според нив, бебето било туку што родено и целото во крв кога го забележале минувачи околу 11 часот на булеварот Македонско Косовско бригада. Новороденчето било голо и оставено на