fbpx
  • March 31, 2020

Поучна приказна: „Можеме да излеземе од најдлабоките бунари, само ако не се откажеме“

ЗА УБАВ ДЕН НА СИТЕ МНОГУ ПОУЧНА ПРИКАЗНА😆Еден ден магарето на еден фармер паднало во бунар. Животното жално викало со…
  • March 29, 2020

Почна полицискиот час и во Чаир (видео)

Погледнете како полицијата предупредува:https://www.facebook.com/shkupjant/videos/280837039574407/
  • March 28, 2020

Кире Лазаров со донација за Здравствениот дом во Свети Николе

Младите во Свети Николе организираат акција за помош на светиниколчани во борбата против корона вирусот. Тие нагласуваат дека најдобриот македонски…
  • March 27, 2020

5G и Коронавирусот што е полемиката ?

Полемиката е тоа што сите оние кои мислат дека Коронавирусот и 5Г се взаемно поврзани односно како што прочитавме една…
  • March 27, 2020

Секоја чест: Tаксистот Славчо бесплатно вози стари и изнемоштени лица

Превозот го врши секој ден во периодот од 7 до 10 часот. За ваквиот гест тој вели дека нема некоја…
  • March 26, 2020

„Знаете ли како е да имате болно дете со лекови кои чинат половина административна плата?“

Весна Петрушевска Бејби на својот Фејсбук профил се огласи за состојбата во државата и во целиот свет за корона вирусот. …
  • March 26, 2020

Жан Митрев: Подобро носете шал, отколку заштитна маска (ВИДЕО)

Доктор Жан Митрев препорачува на свежото време никако не треба да се излегува по надвор, бидејќи свежото време на вирусот…
  • March 24, 2020

Пипачи на леб (Видео)

Многу често луѓето кога ќе одат да купат леб во продавница или маркет, знаат да се мислат дали да купат…
  • March 24, 2020

Оваа „силна Баба“ на 90 години го победи коронавирусот

Џенева Вуд од Сиетл, САД, на прагот кон својата 10-та деценија од животот заболе од коронавирус, но и го победи.…
  • March 23, 2020

Не фрлајте пари џабе: Направете сами гел за дезинфекција!

итолчанецот Дејан Киревски одлучи уште еднаш да ни се најди во нашите најтешки моменти и да ни помогне на сите…