fbpx
  • March 23, 2020

Не фрлајте пари џабе: Направете сами гел за дезинфекција!

итолчанецот Дејан Киревски одлучи уште еднаш да ни се најди во нашите најтешки моменти и да ни помогне на сите…
  • March 7, 2020

Вест на денот: Косовец се обидел да прошверцува лав од Албанија

Косовската полиција го уапси А.Х.,  под обвинение дека се обидел да прошверцува лав во кафез, јавуваат приштинските медиуми. Обвинетиот го…
  • January 11, 2020

На Ненад со години му се појавува крст на челото – и тоа за време на најголемите православни христијански празници

Триесет и три годишниот Ненад Пауновиќ од Панчево, Србија, тврди дека за време на големите православни празници на челото му…
  • October 22, 2019

Науката вели: Ќелавите мажи се попаметни и поуспешни

Губењето на коса отсекогаш било чувствителна тема и за мажите и за жените. Но, години наназад, како трендот е сè…
  • October 15, 2019

Прашање кое ги збунува идните возачи: Кој има предност на оваа раскрсница

На социјалните мрежи се појави прашање од полагање на тестови на идните возачи кое го има во речиси сите земји…
  • October 10, 2019

Мажите кои пијат алкохол се ПОПРИВЛЕЧНИ од оние кои не пијат

За некои жени, мажите кои пијат многу се одбивни, но новото истражување открива дека тие всушност најмногу ги заведуваат жените.…
  • October 10, 2019

Оваа Баба ги лекува луѓето со необичен третман – лижење на очите (Видео)

80-годишната  бабa  Челебиќ од селото Црније веќе стана позната, оваа неверојатна стара баба е единствената личност на светот што ги…
  • October 9, 2019

Тестирале над 1000 возила, откриле која боја најмногу ги привлекува гулабите (ФОТО)

Интересен тест допринесе да се открие што е причината за гулабот да слета на автомобил и тука да си заврши…
  • October 5, 2019

Кога домаќинките би ја наплаќале работата по дома, годишно би заработиле 2.148 евра

Жените во светот почнаа работата по дома да им ја наплаќаат на своите сопрузи. Додека тие заработуваат 13 евра на…
  • October 3, 2019

Пицата во 18-от век била храна за сиромашните

Вака изгледало настанувањето на пицата… Иако никој со сигурност не може да тврди кога настанала пицата, се верува дека првата…