fbpx
  • March 27, 2020

5G и Коронавирусот што е полемиката ?

Полемиката е тоа што сите оние кои мислат дека Коронавирусот и 5Г се взаемно поврзани односно како што прочитавме една…
  • March 26, 2020

Жан Митрев: Подобро носете шал, отколку заштитна маска (ВИДЕО)

Доктор Жан Митрев препорачува на свежото време никако не треба да се излегува по надвор, бидејќи свежото време на вирусот…
  • March 17, 2020

Корисно видео: Направете сами заштитна маска за само 2 минути

Еве начин како сами да направите заштитна маска од хартиени салфети за само 2 минути.Потребни ви се: хартиени салфети, гумички…
  • March 11, 2020

Во Турција нема ниту еден случај со Коpона – Нивниот министер објасни како тоа му успеало

Министерот за здравство на Турција, Фахретин Коца ја пофали владата за ефикасно спречување на влезот на вирусот во земјата. Како…
  • January 12, 2020

Од игра во зима не се настинува, туку напротив, се зајакнува!

Играта на студено е корисна, вели наставникот Мартин Поповски. За распустот советува и добар сон, друштвени игри… Јас мислам дека…
  • January 11, 2020

Велешка фирма на вработените им испатила 100 ДЕНАРИ за К-15!

Наместо минималните 10.100 денари за регрес за годишен одмор, некои вработени примаат симболични суми. Некои и ништо. Па така на…
  • October 19, 2019

Внимавајте на овие инстаграм акаунти: Ги следат сите деца во Скопје и ги објавуваат !

Обавезно репортирајте ги сепак се работи за голема работа која може да предизвика голем непосакуван проблем посебно околу делот на…
  • October 18, 2019

И КУПИЛ АВТОМОБИЛ НА СВОЈАТА CAМОХРАНА МАЈКА: 13 годишно момче ги коceл дворовите на соседите за да заpaботи пари

Вилијам Престон (13) oд Невада долго време штeдeше пари за да и купи на својата caмохрана мајка автомобил и да…
  • October 17, 2019

Сиромашно дете од Нигерија, прв пат во животот облече чевли и почна да плаче

Сиромашно дете од Нигерија, прв пат во животот облече чевли и почна да плаче Веднаш штом ги облече чевлите и…
  • October 15, 2019

Велешанец стана милионер – освои 1.617.237 денари

Велешанецот Штерјовски Гордан ја освои фантастичната добивка Милионер Џек Пот, вредна 1.617.237 денари. Среќната добивка е освоена на 10.101.2019 во…