fbpx
  • June 19, 2019

Сцените на серијата „Чернобил“ се буквално идентични со реалните снимки

Серијата Чернобил е дефинитивно нешто што зема замав посебно последниот месец. Има неверојатни милионски прегледи и реално е премногу блиску…
  • May 1, 2018

Дали Холивуд ја украде македонската песна Зајди Зајди ?

Познатиот Холивудски филм посветен на храбрите спартанци, кои 300 на број се спротивставиле на Персиската империја има една добро позната…
  • April 14, 2018

Излезе новиот трејлер за крими-драмата во која ќе глуми Џим Кери

Многу чудно е кога Џим Кери ке одлучи да глуми во крими-драма како “опасниот“ лик,  тоа е спротивно од тоа…
  • March 28, 2018

Погледнете го официјалниот трилер на „Avengers: Infinity War“

Премиерата на “Avengers: Infinity War” се приближува, а соодветно на тоа излезе официјалниот трилер. Премиерата на филмот е закажана за…
  • January 15, 2018

„John Wick“ ќе добие своја телевизиска верзија

Најуспешната нова акциска франшиза „Џон Вик“ ќе добие своја телевизиска верзија, при што приказната нема толку да се фокусира врз…
  • December 20, 2017

Моќната женска осумка – „Ocean’s 8“

По неколку години поминати од екипажот „Ocean ‘s 11 “  следи и една женска верзија во светот на криминал со…
  • December 13, 2017

Објавени номинациите за 75-от „Златен глобус“

Мрачната бајка „The Shape of Water“ на мексиканскиот режисер Гиљермо дел Торо освои најмногу номинации за филмската награда „Златен глобус“.…