fbpx
  • May 17, 2018

Внимавајте на вакви глетки, предизвикуваат собраќајки

Секако ѕид на собраќаен срам е групата од каде ја црпиме целата инспирација но денеска имаме посебна слика се работи…
  • May 16, 2018

Жена за прв пат ќе командува со борбена единица во АРМ

Поручникот на АРМ Александра Бошковска по вчерашното преземање на должноста командир на првата чета во првиот механизиран пешадиски баталјон во…
  • May 15, 2018

Го имаме победникот, гасете нет !

Ова е дефинитивно врвот, кој рече дека легендите не постојат ? Се вози по булеварот, над гепекот на колата, во…
  • May 15, 2018

Пред македонските решенија и боговите молчат

Во населбата Пинтија, поставена е автобуска постојка врз велосипедска патека. Но, наместо да ја поместат автобуската, Град Скопје ги имаат…
  • May 14, 2018

Цитати од Игор Џамбазов кои ќе ви го разубават денот

Сите знаеме како почнува неделата и понеделник е меѓу најомразените денови но сепак убаво е да останеме позитивни и така…
  • May 12, 2018

Леб со маргарин, играње, смеа и караници, спомени од детство …..

Во дворче распослани на ќебе барбики, фустани, докторски прибор, ластик… -Денес јас ќе бидам доктор ти пациент. -Добро, попладне јас…
  • May 11, 2018

6 типа на луѓе со кои треба да се опкружите

Авантуристички луѓе “Ова е пријател кој е за се и е одличен придружник за патувања или одмори”, вели Антонија Хола,…
  • May 9, 2018

Има многу „Комити“ и „Партизани“ кои ја бранат Македонија … во кафеани

Горан Георгиевски Мујо(1969) е еден од оние кои ги бие глас.Околу него се плетат приказни дека е криминалец.Етикетата ја има…
  • May 8, 2018

Драги политичари од мое име сакам да ви кажав: Фала !

На почетокот само да наспоменам дека овој текст не e наменет тенденциозно кон некоја политичка партија. Немам потреба да бранам…
  • May 6, 2018

Вистински текст за прави носталгичари, луѓето од 20тиот век

Прво, преживеавме и родени сме нормално, иако нашите мајки, кога имаа главоболка пиеле аспирин, јаделе конзервирана храна, чадена и работеле…