fbpx
  • May 21, 2020

Наместо повик за молитва од џамиите пуштена „Бела чао“ (ВИДЕО)

Турските власти отворија денес истрага откако во Измир бил хакиран систем за повикување на молитва, па од минарињата на неколку…
  • May 21, 2020

Незгода во Битола за која сите се чудат како??

Како и да анализирате нема никаква логика но ова е ремек дело секоја чест. Многумина со креативни одговори велат „Ја…
  • May 21, 2020

„Не третираа како да сме некои криминалци или жариште на болести. Што сме ние за нашата држава?“

И дојде ден да си дојдеме во татковината…Ајде да почнеме од почеток.Здраво, ние сме 92 Македонци кои работат во Американската…
  • May 20, 2020

Маратонски карантин, од сабота 19:00 до вторник 05:00 наутро

Комисијата за заразни болести предложи 58-часовна општа забрана за движење за претстојниот продолжен викенд, што се совпаѓа со празниците Рамазан…
  • May 16, 2020

Растојанието на чадорите за сонце четири метри, нема маси во рестораните, од денес на плажа во Грција

Откако започна да ги олеснува рестриктивните мерки на 4 мај, Грција утре ќе отвори 515 плажи за да се подготви…
  • May 15, 2020

Десет вработени во АД ,,Пошта“ украле 25.000 евра од сметки на граѓаните

Кривична пријава против десет вработени во АД ,,Пошта“, за проневера во службата и фалсификување службена исправа поднесе МВР. Единицата за…
  • April 21, 2020

Момчето кое вчера беше приведено: 500, 600 метри бев од дома, најкултурно си застанав добар ден, знаев дека сум повеќе од 100 метри

Извесен Боби од Кисела Вода е момчето кое вчера беше приведено со својот миленик. На социјалните мрежи излезе и негово…
  • April 21, 2020

Полицаец запрел момче поради прекршок, а кога му кажал зошто брза, тој направил нешто прекрасно

Еден средношколец од Јута заедно со неговата мајка бил запрен од страна на полицијата бидејќи не застанал на знакот “стоп”.…
  • April 21, 2020

Денеска е Воскресение Христово – Трет ден

Велигден, или празникот на Христовото воскресение е дефинитивно најголемиот христијански празник. Страдалната седмица заврши со новиот ден, денот на воскресението.…
  • April 20, 2020

Цело маало во Подгорица, пее во еден глас: Македонско девојче, китка шарена

Состојбата предизвика од Корона вирусот е причина за воведување полициски час и во Црна Гора. Но, дел од граѓаните на…