fbpx
  • April 17, 2020

Bладата ќе му даде 857 евра за помош на секој жител на земјата

„Ќе вложиме напори сите брзо да ги добијат парите“, рече Абе на прес-конференцијата на која објасни зошто ја проширија вoнрeднaтa…
  • April 16, 2020

Млад скопјанец во хумана мисија: Од свој џеб купува секојдневно храна за најранливите

Ова е мотото со кое денеска во 6 часот наутро се разбуди 38-годишниот Али Февзи – хуманитарецот со големо срце…
  • April 16, 2020

Доктори поради заразата морале да ја откажат венчавката, па се венчале во болница

Докторот Мајкл Сан и неговата вереница, исто така докторка, Шелун Тсаи, морале да ја откажат долгопланираната венчавка. Сепак, одлучиле да…
  • April 15, 2020

ЗОШТО ЛАСТОВИЧКИТЕ СЕ УШТЕ ГИ НЕМА? Овие легенди го имаат одговорот (Видео)

Април ја полни првата декада а ластовички годинава сеуште никој не видел. Се случува ли нешто со инстинктот на птиците…
  • April 14, 2020

Додека сите се дома во карантин, се руши најавтентичното во Стара Скопска Чаршија(Фото)

Заштитата на Старата скопска чаршија ги опфаќа сите заштитни мерки и програми коишто се спроведуваат за одржување, заштита и ревитализација на…
  • April 12, 2020

Колку време и да помине деновите пред Велигден нема да се сменат

Некои луѓе го памтам овој датум како вчера да се случило и ќе го носат како белег целиот свој живот…
  • April 8, 2020

(ВИДЕО) ЧУДО ПРЕД ВЕЛИГДЕН – Во Колумбија „ликот на Исус се појавил на дрво“: Луѓе го напуштале карантинот за да го видат чудото

„Група луѓе се собра овде за да го видат она за што веруваат дека е ликот на Исус. Се чини…
  • April 8, 2020

Македонец од Германија: Нема да донирам пари на државата туку директно на наш сограѓанин

Министерството за здравство отвори единствена државна банкарска сметка за собирање на донации од ДИАСПОРАТРА со оглед на настанатата ситуација со…
  • April 8, 2020

Драган Вучич стана пратеник

И познатите и јавни лица од естрадата деновиове ја делат истата судбина со нас – „обичните луѓе“ или повеќе ако…
  • April 8, 2020

Додека сите ги бркаат од работа, овој сопственик на скопски локал прави прекрасен гест: „Ако треба ќе делам пола со вработените целосна поддршка “

Сопственикот на Мал Алтан во Скопје кое легендарно кафанче одма на ќошот пред влезот на скопската чаршија не можете да…