fbpx
  • March 19, 2020

Симон Трпчески со песна од Тоше Проески испрати порака да се чуваме (ВИДЕО)

Македонскиот пијанист, светски познатиот Симон Трпчески, на својот фејсбук-профил постираше видео со порака за поддршка во екот на пандемијата на…
  • March 18, 2020

МЕРКИ НА ВНИМАНИЕ – Кога се враќате дома од град или од работа: Еве што морате да направите да не го пренесете вирусот!

Добрата хигиена може да нè спаси. Еве како да се заштитите!Во ерата на вирусот корона, сите ни кажуваат дека хигиената…
  • March 17, 2020

Корисно видео: Направете сами заштитна маска за само 2 минути

Еве начин како сами да направите заштитна маска од хартиени салфети за само 2 минути.Потребни ви се: хартиени салфети, гумички…
  • March 17, 2020

Разочарана сум од многу мои блиски и познаници: „Луѓе, ви се обраќам вам – свесни ли сте што правите?“

Знам дека знаете што работам. Не знам колку знаете дека од почеток на месецов работам по 12-15 часа на ден…
  • March 16, 2020

Партија тенис меѓу прозорци: Вака се разбива досадата во карантин (ВИДЕО)

Начинот на кој Италијанците остануваат со позитивен и спортски дух и во време на карантин е повеќе од воодушевувачки. Видетото…
  • March 16, 2020

„Кој нема финансиски средства нека ме исконтактира, ќе му подарам по 25 кг брашно на секој“

Амет Фејзула до Шило Магазин: Драги мои со оглед на ситуцаијата што ја зафати нашата држава со коронавирусот, знам дека…
  • March 16, 2020

„Драги соседи и сосетки, ако имате над 60 години или имате слаб имунитет, јас – Азра сакам да ви помогнам да останете здрави,„

Дефинитивно Азра со овој гест го освои регионот Драги соседи и сосетки, Ако имате над 60 години или имате слаб…
  • March 16, 2020

За пензионерите нема мерки, сите на купче во Жена парк. Наместо почитување на мерките со навреди кон екипата на Тв24

Во жена парк група на повозрасни лица денес после пладне јавно ја прекршија оваа мерка на Владата, па со груби…
  • March 15, 2020

Кафетериите кои се бензинските пумпи се новите собиралишта (ФОТО)

Несовесноста може скапо да нѐ чини! И покрај препораките на Министерството за здравство на Македонија, и покрај реалниот ризик од…
  • March 15, 2020

Нов гаф на Борисов: Не кашлај! (видео)

Видеово е дефинитивно хит ! Бојко Борисов на пресконференција ги изненади сите кога го прозва човекот кој кашла секако ја…