fbpx
  • April 7, 2020

Ослободил околу 200 станари од кирија: „Не е важно колку ќе загубам, поважно е здравјето на луѓето“

Закуподавач од Бруклин најавил дека поради пандемијата на коронавирусот ќе се откаже од закупнината на сите свои потстанари, а станува…
  • April 3, 2020

Наставникот Лазе им испратил папка со материјал на неговите ученици, во папката на секое дете имало и чоколадо

Родители до редакцијата на Струмица Денес: Здраво Струмица Денес, сакаме да внесеме и малку светлина во цела оваа ситуација и…
  • April 1, 2020

Михаела од Скопје го победи коронавирусот: Се чувствувам како најсреќниот човек на светот! (ВИДЕО)

Бројот на излекувани лица од новиот коронавирус е многу голем, а секојдневно лица од целиот свет кои ја победиле заразата,…
  • March 9, 2020

Реакцијата на ова детенце ќе ви го направи денот: „Сонував дека сум се омажила, многу се исплашив“

Реакцијата на ова детенце дефинитивно ќе ви го направи денот поубав, северина објави видео кое е вирален хит. Сонувала лош…
  • March 9, 2020

Сите на нозе за Атиџе: Еве како и каде таа го прослави 8 Март

Хероината од „Медена земја“ Атиџе Муратова викендов за прв пат го прослави 8 Март во ресторан. Таа заедно со 1000+++…
  • March 7, 2020

Велат… Идел 8 ми март.. Aко.. Нека иде… Што фајде и од него..

Велат… Идел 8 ми март.. Ами ако.. Нека си иде… Што фајде и од него.. Се со трчање… Ден ко ден… Ќе…
  • December 2, 2019

Најдебелиот човек во светот си го промени животот така што ослабе за 330 килограми

Хуан Педро Франко тежеше неверојатни 590 килограми и беше прогласен за најдебелиот човек во светот. Но, откако станал свесен дека…
  • October 19, 2019

Урнебесно видео: Снуп Дог ги разбира песните на Шабан Шаулиќ (ВИДЕО)

Крај .. Доста е интернет за денес…😂😂😂 dear lord help me pic.twitter.com/OhQpHczWYs — el cerebro (@trypophobiac) October 17, 2019
  • October 13, 2019

ВИДЕО: Среќата на ова дете и вас ќе ви го разубави денот

Така ова мало момче за прв пат во животот отиде да гледа трки и не можеше да ја сокрие огромната…
  • October 9, 2019

Она што момчево го направи за непознатата баба го воодушеви Балканот (ФОТО)

Српската православна црква овие денови прослави еден од најзначајните моменти во својата историја, 800 години независност. Ова, помеѓу останатото, се…