fbpx
  • September 27, 2019

„Те сакам принцезо моја“ – емотивна порака на автопатот Скопје – Велес

„I love my princess“ или на Македонски јазик „Те сакам принцезо моја“ – порака со ваква содржина беше поставена на…
  • September 4, 2019

Светот се гордее со неа: Полицајка доеше запуштено бебе, по што беше повикана кај министерот (Фото)

Фотографија на која полицајка дои запуштено бебе во полициска станица го обиколи светот, а аргентинската полиција објави дека е горда…
  • August 27, 2019

Едвај оди, ама важно носи цвеќе за сопругата

Почитта која еден маж може да ја има кон својата жена може да се покаже низ малите, навидум неважни, но…
  • August 24, 2019

Браво Тони: Синоќа настапи пред бројна публика – а настапот го посвети на незаменсливиот Тоше

Тони Цетински синоќа имаше настап на „Music Week festivalu“ во соседна Србија, а како што самиот истакна, својот настап го…
  • August 11, 2019

Ова е човек: На 30 сиромашни деца им платил одмор на море

Хасан Османчевиќ, претприемач од Сански Мост, овозможи петдневно летување на море за триесетина деца од сиромашни семејства. Станува збор за…
  • June 26, 2019

Баба растури со песна од Нирвана, се трансформираше во рок ѕвезда

Обично рок-ѕвезди гледаме на концерти, клубови или на некои слични места резервирани за настапи. Сепак, има и случаи кога на…
  • June 25, 2019

20 цитати по кои вреди да се живее

Понекогаш токму тие мисли знаат да нè утешат и да ни дадат сила за да продолжиме понатаму или да нè…
  • June 21, 2019

(ФОТО) Џамбазов продава градина во Дојран со прекрасна глетка

Познатиот актер и шоумен Игор Џамбазов, направи гужва на Инстаграм откако објави фотографија од гола Памела Андерсон, божем сликана пред…
  • May 20, 2019

За овој преубав пар на матура со денови зборува целиот регион: Ангела и Дамјан испратија важна порака

Ангела Богојевиќ (18) и Дамјан Томиќ (19) деновиве се главна тема за јавноста ширум регионот, откако на социјалните мрежи ги…
  • February 13, 2019

Ја соблече својата маица и му ја даде на бездомник…(видео)

Хуманоста е и треба да биде главна човечка особина, посебно кога ќе се направи добро, а за тоа да е…