fbpx
  • March 27, 2020

Секоја чест: Tаксистот Славчо бесплатно вози стари и изнемоштени лица

Превозот го врши секој ден во периодот од 7 до 10 часот. За ваквиот гест тој вели дека нема некоја…
  • March 22, 2020

Моќна видео порака до сите: Не плашете се! Ќе научите што значи кога тишината зборува…

Оваа моќна порака деновиве кружи на социјалните мрежи, порака која за момент ќе ви ги отвори очите. Порака на која…
  • March 20, 2020

„Џабе е се, пусто македонче ќе излезе попаметно“

Убаво викаат старите кој нема во главата има на друго место, ама тоа не ги засега скопјани или кои и…
  • March 17, 2020

Разочарана сум од многу мои блиски и познаници: „Луѓе, ви се обраќам вам – свесни ли сте што правите?“

Знам дека знаете што работам. Не знам колку знаете дека од почеток на месецов работам по 12-15 часа на ден…
  • March 10, 2020

Можеби куќата не ни е средена, ама секогаш е полна со смеа: Тања е мајка за пример

Тања Пенџиќ е мајка на три деца која се согласи да ја раскаже својата животна приказна за да ни долови…
  • March 9, 2020

Пронајдете личност со која заедно ќе ги поднесувате најголемите животни бури

Сите ние сме биле повредени некогаш во животот, но емотивните рани избледуваат со времето и негување на душата. Негативните искуства…
  • March 9, 2020

Извинете, но јас престанав да верувам во љубов…

Претходната недела ми беше роденден, го дочекав таму некаде далеку со познати и непознати. Како и секоја година, без оглед…
  • March 7, 2020

Мислев дека имам видено се, но ова беше врв – Колку навистина ти е потребно за да бидеш среќен ?

Приказна на оваа докторка од породилиште е толку дирлива, поради која ќе ви потечат солзи… Влегувам во породилиштето… На породилната…
  • February 10, 2020

Господ гледа: Татко на осум деца нашол новчаник полн со пари и го вратил на сопственикот

Сулејман Зеќири од Хаџиќ блиску до Сараево, познат по пекарот Лола, е татко на осум деца, а својата хуманост ја…
  • January 14, 2020

Сиромаштија невидлива за системот: Со бебе смрзнуваат и гладуваат

Во малата куќичка на Симона и Јовица Трајковски во скопски Петровец веќе година и седум месеци нема струја. Се насобрал…