fbpx
  • August 5, 2019

Од денеска нови цени на горивата во Македонија

Регулаторната комисија за енергетика треба денеска напладне да ги соопшти новите цени на горивата, кои ќе важат од полноќ. Минатата…
  • August 1, 2019

Македонска тажна приказна : Работам како за двајца, а не заработувам ни како за еден

“Работам како за двајца, а не заработувам ни како за еден“. “Немам добиено покачувување во последните три години“. “Зошто тој…
  • July 31, 2019

61,2 отсто од Македонците не можат да си дозволат одмор

Според податоците на Евростат, 61,2 отсто од граѓаните на Северна Македонија не можат да си дозволат седумдневен одмор во некое…
  • July 29, 2019

Се зголемува иселувањето на Македонците во Германија

Бројот на македонски државјани кои се иселуваат во Германија од година во година повторно се зголемува, пренесува „Дојче Веле“, повикувајќи се…
  • July 26, 2019

Се огласи пpетепаната Добрила од таксистот (ВИДЕО)

Немил настан кој завчера се случил во Скопје, вчера ги преплави социјалните мрежи и предизвика жестоки реакции кај многумина. Ќе…
  • July 25, 2019

МВР СО ДЕТАЛИ: Откриен идентитетот на насилникот и нападнатата жена среде Скопје

На 24.07.2019 во 15.30 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека на крстосницата на бул.„Гоце Делчев“ и ул.„Беласица“ се…
  • July 19, 2019

Како на филм: Возачот скокнал од комбето во пpовалиja, повpедени 33 мигpанти во Демир Капија

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со екипа од Министерството за внатрешни работи врши увид на местото викано…
  • July 15, 2019

Ексклузивно: Уапсен Боки 13 !

Сопственикот на 1ТВ Бојан Јовановски познат како Боки 13 пред малку е уапсен на Граничниот премин по налог на Јавното…
  • July 8, 2019

НОВИ, ПОВИСОКИ ЦЕНИ : Цената на бензините се зголемува

За 0, 50 денари за литар се зголемува малопродажната цена на бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98, а на дизелот…
  • July 7, 2019

„Шоферот застана на Партизнска и влезе во казино“

Ретка ситуација кога шоферите на ЈСП застануваат но понекогаш се случува дали било тоа да раситнат пари или некоја друга…