fbpx
  • May 21, 2020

Д-р Вело Марковски: Веднаш да се укинат полициски часови и сите мерки

Доктор Вело Марковски, порано вработен на скопската инфективна клиника, важи за еден од оние доктори кои од почетокот на оваа…
  • April 20, 2020

Убави вести: Денес има повеќе излекувани отколку новозаразени

Регистриран е 21 излекуван пациент – 16 од Скопје, 3 од Куманово и 2 од Штип, сите се лекуваа во…
  • April 11, 2020

Јас, како и многу други, го потценив коронавирусот

Како и многу други, така и јас го потценив корона вирусот. Мора да разберете дека ова не е игра“, вели…
  • April 9, 2020

#ЗаштитиСе – Победи го Корона вирусот!

КОВИД-19 е заразна болест предизвикана од нов опасен коронавирус. Се пренесува многу лесно преку човечки контакт.  На овој веб сајт…
  • April 1, 2020

Михаела од Скопје го победи коронавирусот: Се чувствувам како најсреќниот човек на светот! (ВИДЕО)

Бројот на излекувани лица од новиот коронавирус е многу голем, а секојдневно лица од целиот свет кои ја победиле заразата,…
  • March 24, 2020

Следете ја целосната мапа на коронавирусот низ целиот свет

Realtime мапа на заболени од корона вирусот низ светот
  • March 24, 2020

Свештеник во Италија се откажа од користење на респиратор за да спаси помлад пациент

Дон Џузепе Берардели (72 г.), кој беше заразен со опасниот вирус Covid-19, се откажа од користење на респираторниот апарат што…
  • March 17, 2020

Потресно видео од доктор: „Како поинаку да разберете да останете дома? Или и ова не е доволно“

Кристиан Занин, доктор од Италија, на својот фејсбук профил постираше видео од состојбата во една италијанска болница. Како поинаку да…
  • March 16, 2020

Пет нови случаи на коpонавирус

Министерот за здравство Венко Филипче на прес конференција посочи дека има пет нови позитивни случаи на коронавирус во Македонија. Се…
  • March 16, 2020

ЕЛИЗАБЕТА ГО ПОБЕДИ ВИРУСОТ: Сакам на луѓето да им ги објаснам симптомите и што да очекуваат

Елизабетa Шнајдер (37) од Сиетл, Вашингтон, го „добила“ вирусот на една куќна забава. Таа така верува бидејќи неколку дена по…