fbpx
  • May 29, 2020

„Имав само 21 години, кога во 2001 година застанав да ја бранам татковината, денес осеќам дека сум се борел за две шаки лајна “

Имав само 21 години, кога во 2001 година застанав добороволно на браникот на татковината. Заедно со илјадници мои врсници. Тогаш…
  • May 26, 2020

Владата размислува за целосно укинување на полициски час

Владата на денешната седница се очекува да донесе и одлука за целосно укинување на полицискиот час. Извори од Комисијата за заразни…
  • May 24, 2020

Тhe Culture Trip: Македонскиот јазик, еден од 10-те најстари јазици кои се зборуваат и денес!

Еволуцијата на јазиците е слична на биолошката еволуција – се одвива генерација по генерација и не може да се најде…
  • May 24, 2020

Македонска работа: Им асфалтирале улица, но жители го украле свежиот бетон (Фото)

Очевидци го пријавиле делото кај надлежните служби, а претставници на Одделението за внатрешни работи и на компанијата изведувач веќе биле…
  • May 15, 2020

Полициска акција во Тетово

„На 14.05.2020 во 14.30 часот на ул.„Ј.Златаноски“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Д.И.(61) од…
  • April 13, 2020

Протест во полициски час (Видео)

Нешто се случува во сингелич голема група на луѓе се собрани надвор од домовите наликува на протест. Полицијата уапси 3…
  • April 12, 2020

Еве како изгледа еден обичен полициски час во Чаир : „Долга магарица по чаирски начин“

Тука правила нема збориме за Чаир доказ е видеово, еве мал дел како поминува полицискиот час дефинитивно забавно, но опасно…
  • April 7, 2020

Тензии пред банките:„На кого мори ти гитла?“

Телевизија 24 денеска објави интересна видео сторија за гужвите кои луѓето го направија пред банките во поголемите градови. Екипата на телевизијата…
  • April 6, 2020

Му ја блокирале пензијата, тој легна на улицата и ја блокира! (ФОТО)

„Ми ја блокираа пензијата. Никаде борч немам. УЈП најде некаков неплатен данок од 5.000 денари од пред неколку години. Пензионер…
  • April 3, 2020

Kарантинот си го прави своето – Спајдермен трча низ Скопје

Малце касниме но мора да се сподели оваа позитивна и луда вест. Минатата година се пријави на маратонот но не…