fbpx
  • May 26, 2020

ФОТО: Грчки хирург си тера „мајтап“ со македонските колеги за трансплатацијата на срце

Грчки хирург на Фејсбук цинично им честиташе на своите колеги за извршената трансплатација на срце, но посочи дека тоа се…
  • March 19, 2020

Балканскиот „крал на тоалетната хартија“ смирува: Не создавајте залихи, има ролни за сите

Кога влегол во бизнисот пред две децении, Петар Чорлука, хрватскиот, но исто така и регионален „крал на тоалетната хартија“, не…
  • March 17, 2020

Доктор Несторовиќ за коpонавирусот: Не можам да верувам дека ве уплаши најсмешниот вирус во историјата на човештвото

Како Бог ве молам живејте го својот живот. Сите ќе го дочекаме април месец а во месецот април ќе излезат…
  • March 15, 2020

Вучиќ прогласи вонредна состојба, секој кој нема да оди изолација ќе добие три години 3атворсkа казна

Претседателот на Србија Александар Вучиќ прогласи вонредна состојба во Србија. Врховниот командант и претседател на Србија Александар Вучиќ по состанокот…
  • October 11, 2019

Црногорците кажаа стоп за работа во недела

Кој ќе отвори продавница в недела, ќе се соочи со парична казна од 1.000 до 10.000 евра Управата за инспекциски…
  • October 4, 2019

Конечно газда кој вистински се грижи за своите вработени: По 675 евра за секое новороденче, месечен надомест за секое дете и договор на неопределено во случај на бременост

Во хрватската компанија Бродосплит секојдневно работат 2.300 вработени, а тоа што ја разликува од останатите компании во регионот е посебната…
  • October 3, 2019

Дури 14 000 луѓе од балканот сакаат да берат мандарини со Кристина (ВИДЕО)

Бројот на оние кои сакаат да одат со неа на екскурзија по мандарини од 5 100 за само еден ден…
  • October 2, 2019

За газда Саво работникот е закон: Наместо 250 евра, кај мене заработуваат и до 2.500 евра

Саво Ковачевиќ е успешен Босанец во Германија. Тој е сопственик на компанијата Kovacevic Strassenbau којашто се занимава со одржување и…
  • October 1, 2019

Најновите вести од соседна Албанија се многу возбудливи, а ќе ви ги презентираат куп храбри ТВ водителки

Најновите вести од соседна Албанија се многу возбудливи, а ќе ви ги презентираат куп храбри ТВ водителки Кој разбира, разбира,…
  • September 27, 2019

Андреа отсекогаш сакала големи усни а сега вели: „За мене нема граници“

Андреа Емилова Иванова (22), студентка од Бугарија, отсекогаш сакала да има големи усни, па веднаш после полнолетството одлучила да поработи…